Dark Souls serisi bugüne kadar 25 milyondan fazla sattı

FromSoftware ve yayıncı Bandai Namco, Dark Souls serisiyle başarılı bir çizgi yakaladı. Dark Souls ilk kez 2011 yılında geldi ve o günden beri serinin başarısı beklentileri aşmaya devam ediyor. FromSoftware’e göre, sevilen aksiyon-RPG serisi dünya çapında 25 milyondan fazla sattı. Yakın zamanda yapılan açıklamaya göre bu rakamlar Steam üzerinden yapılan dijital satışları da kapsıyor.

Geliştirici haberi yeni çıkan Elden Ring ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı bir blog yazısında duyurdu. Dünya çapında gönderilen 25 milyon kopya özellikle bir Japon stüdyosu tarafından yapılan seri için oldukça etkileyici. Ayrıca sadece Dark Souls, Dark Souls II, Dark Souls III ve Dark Souls Remastered oyunlarının olduğu düşünüldüğünde rakamların ciddiyeti ortaya çıkıyor.

Karşılaştırma yapmak gerekirse, Bandai Namco tarafından yayınlanan Tales of serisi, Mayıs 2019 itibarıyla dünya çapında 20 milyon sattı. ilk olarak 1995’te yayınlanan Tales of Phantasia’dan beri sürekli olarak yeni oyunlar gelmeye devam etti ve yeni oyun Tales of Arise 2020’de yayınlanacak.

FromSoftware belirli aralıklarla Dark Souls hayranlarının beğeneceği yeni deneyimler de sunmaya devam ediyor. Sekiro: Shadows Die Twice, başlı başına olağanüstü bir başarı yakaladı ve kesinlikle örnek teşkil ediyor. Elden Ring de bir başka başarı hikayesi olacak gibi görünüyor. Haftalarca süren spekülasyonların ardından FromSoftware, fantastik yazar George R.R. Martin ile iş birliği yaptığı Elden Ring üzerinde çalıştığını açıkladı. Yazarın oyundaki rolü, Elden Ring’in gizemli dünyasının temelini oluşturan mitolojiyi hazırlamak. Ayrıca FromSoftware’in şimdiye kadarki “en büyük” projesi olduğu söyleniyor.

Geliştirici Dark Souls serisinin sona erdiğini doğrulamıştı ve artık yeni projelere odaklanıyor.