Blizzard’dan gelecek yıl daha fazla Diablo projesi gelecek

Blizzard, BlizzCon 2018’de Diablo Immortal’ı açıklamasının ardından, yeni bir konsol veya PC oyunu beklerken hayal kırıklığına uğrayan hayranlarının gönlünü almaya çalışıyor. Şirketin son dakikada Diablo 4 duyurusunu iptal ettiği ve Activision’ın büyüyen etkisinin fiyaskoda rol aldığı söylentileri reddedilmişti.

Blizzard, çalışmaları arasında çok sayıda Diablo projesi olduğunu açıklamıştı. Stüdyo, BlizzCon 2018‘de hayranlarını hayal kırıklığına uğrattığını ve geri bildirimleri aktif olarak dinlediğini söyledi:

Diablo ekibi Blizzard forumlarında, yeni bir açıklama yayınladı ve gelecek yıl için daha fazla proje ortaya çıkaracağını belirtti:

“Geri bildirimleri okumaya devam ediyoruz ve topluluk içi tartışmalarımız devam ediyor. Diablo için önümüzdeki yıl boyunca göstereceğimiz çok sayıda proje ve birçok planımız var. Tüm projelerimiz hakkında daha fazla bilgi paylaşmaya istekliyiz, ancak size bahsetmek yerine, size göstermeyi tercih ettiğimizden bazıları beklemek zorunda kalacak. Beklentilerinizi karşılamak için çaba harcıyoruz ve zaman biraz zaman alacak. Ancak şimdi her zamankinden daha fazla, topluluğun gurur duyacağı Diablo deneyimleri sunmaya kararlıyız.”

Diğer bir deyişle, Diablo hayranları biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. Ancak bu yılki hayal kırıklığının ardından daha fazlasının geleceğinden eminiz.