Cyberpunk 2077’de yaşam yolları görev seçeneklerini değiştirecek

Cyberpunk 2077‘nin öne çıkan özelliklerinden biri de oyunculara sunacağı 3 farklı hikaye başlangıcı olacak. Karakterinizin yetenek seti, görev ilerleyişini ve neler olacağını belirleyecek. Oyunun görev yönetmeni Mateusz Tomaszkiewicz’in yer aldığı 1 dakikalık bir video eşliğinde sistem hakkında bazı bilgiler verildi ve oyuncuların yapacağı başlangıcın oyun boyunca nasıl uygulanacağına dair örnekler ortaya kondu.

Cyberpunk 2077’de karakterinizi geliştirirken düzenlenebilecek çok çeşitli beceriler var. Bu beceriler görevlerde farklı seçenekler oluşturacak ve oyuncuyu hangi becerileri kullanacağını değerlendirmeye itecek. Tomaszkiewicz bir sokak çocuğunun çetelerle daha kolay baş edebileceğini ve bir milyonerin yine milyonerlere karşı daha avantajlı olacağını belirtiyor. Çünkü onların nasıl düşündüğünü ve faaliyet gösterdiğini bileceksiniz. Yaşam yolları, başlangıcınıza göre hikaye ilerledikçe çeşitli durumlarda yardımcı olacak.

Daha önce oyundan hemen sonra Dark Horse Comics tarafından yayımlanacak olan The World of Cyberpunk 2077 kitabı duyurulmuştu. Kitap büyük ölçüde CD Projekt Red’in sunacağı yoğun hikayeye ve arka plana ışık tutacak. Ayrıca öyküyü, yaşam yolları ve diğer karmaşık sistemlerle birleştirirken ayrıntılarla dolu büyük bir dünyaya adım atacağız.

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC’de yayınlanacak.