Cyberpunk 2077 yaşam yollarıyla tekrar oynanabilir olacak

Cyberpunk 2077’nin Yaşam Yolu (Lifepath) sistemi oyuncuların V karakterinin arka planını belirlemesini sağlayacak. Toplamda üç yaşam yolu var (Nomad, Corporate veya Street Kid) ve her birinin kendi hikayesi ve başlangıç noktası var. Geliştirici CD Projekt RED oyuncuların bu 3 seçenekle oyunu defalarca oynamak isteyeceklerini ve farklı deneyimler yaşayacaklarını açıkladı.

Stüdyonun kıdemli Görev Tasarımcısı Philipp Weber, CD Projekt RED’in topluluk forumlarındaki soru-cevap oturumunda bu konuya değindi. Weber 3 yaşam yolu seçeneğinin her birinin geliştirme ekibinin çizgisel olmayan anlatı seçeneklerinin sayısız yoldan keşfedilmesini sağlayacağını açıkladı. Böylece Cyberpunk 2077’de oyuncular için rol yapma olanakları çok fazla olacak ve oyuncuları birden fazla kez oynamaya teşvik edecek. Weber CD Projekt RED forumunda şunları aktardı:

“Görev tasarımcıları olarak zaten doğrusal olmayan hikayeler anlatmaya alışıktık ve V gibi bir karaktere sahip olmak bize yapmayı çok sevdiğimiz şeylerin çoğunu verdi. Yaşam yolları aslında en sevdiğim özelliklerden biri çünkü bize daha fazla rol yapma fırsatı veriyorlar. Bir nomad (göçebe) elbette bazı problemleri bir corpo’dan (kurumsal, varlıklı kişilikler) çok daha iyi çözebilir, fakat onu bir yönetici odasına sokarmak sohbeti yönlendirmek için iyi bir yol olmayabilir.

Yani farklı yaşam yollarının zorluklarla karşılaştığımızda bunları etkili bir şekilde nasıl çözebileceğini düşünmeyi seviyoruz. Bu, oyunculara oyunu defalarca oynamaları için çok daha fazla motivasyon verecek, çünkü tamamiyle yeni bir deneyim yaşayabilirler.

Akıcı sınıf sistemimizle yeni oyun seçenekleri görevleri daha da çizgisel olmayan hale getirmek için daha fazla fırsat sunuyor. Seviye ve karşılaşma tasarımcılarımızla çalışmak çok zevkli çünkü üretebileceğimiz çok farklı seçenekler ortaya çıkıyor. Bazen bu seçenekler hikayeyi de değiştirebiliyor ve tıpkı yaşam yolları gibi bu oynanış yetenekleri de görevi çizgisel olmayan şekilde yapmamızı kolaylaştırıyor.”

Cyberpunk 2077’nin oyun dünyasına katacaklarını merakla bekliyoruz. Bugüne kadar anlatılanlara bakılırsa oyun birbirinden farklı ve dallanan hikayelerle karşımıza çıkacak. Cyberpunk 2077 dünyasının sunacağı seçenekleri ve karakter profillerini de göz önüne alırsak tonlarca farklı kombinasyon elde edilebilir gibi görünüyor.

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PS4, Xbox One ve PC platformlarına gelecek. Oyundan gelecek tüm haber ve duyuruları buradan takip edebilirsiniz.