Cyberpunk 2077’ye teknolojik çözümler için yeni ortak

CD Projekt Red, Digital Scapes ile uzun vadeli bir ortaklık kurduklarını açıkladı ve odak noktaları CD Projekt’in yeni oyunu Cyberpunk 2077 olacak.

Cyberpunk 2077, Digital Scapes tecrübesinden yararlanacak

Digital Scapes, bir zamanlar BioWare, Radical Entertainment ve Relic gibi stüdyolarda çalışan endüstri profesyonelleri tarafından kuruldu. Ekip üyeleri geçmişte Company of Heroes, Warhammer 40,000, Dying Light, Prototype gibi daha birçok başarılı yapımda çalıştılar. Stüdyoları, çok oyunculu AAA konsol ve PC geliştirme, geliştirme aracı oluşturma ve bulut bilişimi konusunda uzman.

CD Projekt Red İş Geliştirme departmanından Michał Nowakowsi: “Cyberpunk 2077 bugüne kadar yürüttüğümüz en iddialı projemiz ve her geçen gün yaratıcı ve teknolojik başarıya ulaşmak için çok çalışıyoruz. Digital Scapes ekibi çok yetenekli, tecrübeli, teknik bilgi birikimine sahip ve uzun vadeli işbirliğimizin oyuna bolca katkıda bulunacağından eminim.” açıklamasıyla anlaşmanın hedeflerini belirtti.

Cyberpunk 2077 cyberpunk 2077

Digital Scapes Stüdyo Başkanı Marcin Chady ise yeni ortaklık hakkında şunları söyledi: “CD PROJEKT RED ile çalışmaktan hem heyecan hem de onur duyuyoruz. İnanılmaz derecede yaratıcı ve başarılı geliştirici ekibi, anlatı odaklı, rol yapma oyunlarında eşsiz seviyeler yaratıyor. Gezegendeki en iyi video oyunlarını yaratmalarına yardım etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077‘nin geliştirilmesinde kullanılmak üzere teknolojik çözümler yaratmak ve optimize etmek için Digital Scapes ile işbirliği yapacak.

Buna ek olarak, Cyberpunk 2077’nin yeni nesil donanımlarda da piyasaya sürülme ihtimalinin olmadığı ve The Witcher serisinin ardından CD Projekt’in ilk oyununun PS4 ve Xbox One’a geleceği biliniyor.