Cyberpunk 2077 Sahne Sistemiyle ara sahnelerde sınırları aşacak

Cyberpunk 2077 hakkında şimdiye kadar gösterilenlere dayanarak CD Projekt RED’in RPG oyununda birkaç sınırı zorlayacağı görülüyor. Görünüşe göre bu durum ara sahnelerde de geçerli. Bazı oyunlarda oyuncular ara sahneler sırasında kamerayı değiştirebiliyorlar ancak CD Projekt daha fazlasını amaçlıyor. Cyberpunk 2077’nin “Sahne Sistemi” sayesinde ara sahneler daha ilgi çekici olacak ve hatta oyuncuların karakterlerini kontrol etmelerine izin verecek.

Melbourne’deki PAX Australia 2019 etkinliğinde CD Projekt’in Krakow ofisi başkanı John Mamais, GameSpot‘a konuştu. Görüşme sırasında Mamais, Krakow’daki ekibin projeye ne gibi bir katkıda bulunduğunu açıkladı. Krakow ofisi Cyberpunk 2077’deki rutin çalışmaların yanı sıra yukarıda belirttiğimiz “Sahne Sistemi” üzerinde de çalışıyor. Mamais röportajda şunları aktardı:

“İçerik açısından CDPR Krakow tarafından geliştirilen kısım oyunun belki üçte biri kadar. Bazı özel çalışmalar yapıyoruz. Cyberpunk, hikaye kısmı ve sinematik kısmı için Sahne Sistemi adı verilen yeni bir şey var. Yeni sistem gerçekten önemli çünkü projenin gelişiminin temellerinden biri; tam sürükleyicilik fikri ve yeni Sahne Sistemi tam olarak bununla ilgili. Standart sinematik formülüne uymuyorsunuz ve ara sahnenin gerçekleştiğini görüyorsunuz. Aslında ara sahnedesiniz ve karakteri ya da kamerayı kontrol edebiliyorsunuz sahneye bağlı olarak farklı kontrol seviyeleri var.”

CD Projekt henüz Cyberpunk 2077’nin bu özelliğini göstermedi. Umuyoruz ki çıkış tarihi yaklaşmaya devam ettikçe daha fazlasını öğreneceğiz. Her ara sahnede duruma bağlı olarak hareket özgürlüğüyle ilgili kontrol seviyeleri karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Böylece ara sahnelerde beklemek ve hatta kimi zaman sıkılmak yerine oyuna dahil olacağız.

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için gelecek. Ayrıca oyunun lansmanının ardından Dark Horse, 21 Nisan’da The World of Cyberpunk 2077 kitabını satışa sunacak.