Cyberpunk 2077, PlayStation Store'dan kaldırıldı! Sony para iadesi yapıyor

Cyberpunk 2077, PlayStation Store'dan kaldırıldı! Sony para iadesi yapıyor
Cyberpunk 2077, piyasaya sürüldüğü günden bu yana özellikle konsol oyuncularının bildirdiği hatalarla gündeme geliyor. Oyunun konsol sürümü başarısızlık hikayesinden başka bir şey değildi. Sony sonunda Cyberpunk 2077'yi...

Cyberpunk 2077, piyasaya sürüldüğü günden bu yana özellikle konsol oyuncularının bildirdiği hatalarla gündeme geliyor. Oyunun konsol sürümü başarısızlık hikayesinden başka bir şey değildi. Sony sonunda Cyberpunk 2077'yi PlayStation Store'dan tamamen kaldırdı ve talep eden tüm oyunculara para iadesi sunuyor.

Sony, PlayStation sitesinde Cyberpunk 2077 iadelerine özel bir sayfa açtı. CD Projekt RED ise yaptığı açıklamada, Cyberpunk 2077'nin PlayStation Store'dan kaldırıldığını doğruladı ve kutulu sürümlerin satılmaya devam edeceğini belirtti. Cyberpunk 2077'nin PlayStation 4 sürümü güncelleme almaya devam edecek.

Sony, Cyberpunk 2077 iadeleri için web sayfası açtı

Cyberpunk 2077

Oyuncular, Cyberpunk 2077'yi bir sonraki duyuruya kadar PlayStation Store üzerinden dijital olarak satın alamayacak. Oyuna sahip olanlar indirip oynayabilecek. Sony tarafından kullanıma açılan iade sayfasında şu ifadeler yer alıyor:

"SIE, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmaktadır, bu nedenle PlayStation Store üzerinden Cyberpunk 2077'yi satın alan tüm oyuncular için tam bir para iadesi yapmaya başlayacağız. SIE ayrıca Cyberpunk 2077'yi PlayStation Store'dan bir sonraki duyuruya kadar kaldıracaktır.

Cyberpunk 2077'yi PlayStation Store üzerinden satın aldığınızı onayladıktan sonra para iadesi işlemine başlayacağız. Para iadesinin tamamlanmasının ödeme yönteminize ve finansal kurumunuza bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın."

Cyberpunk 2077 için para iadesi alan oyuncular, oyuna erişimlerini tamamen kaybedecek. Birçok oyuncu, PS4 sürümlerini iade edememekten yakınıyordu, ancak Sony artık iadelerde kolaylık sunuyor. Oyunu iade edebileceğiniz sayfaya buradan gidebilirsiniz. Sayfada PlayStation hesabınızla giriş yaparak "Bir para iadesi talebi göndermek için buraya tıklayın" butonunu kullanmanız yeterli olacak.

Cyberpunk 2077 lansmanı, ilk incelemelerin yalnızca PC sürümüyle sınırlı olmasının ardından büyük bir belirsizlikle karşı karşıya kaldı. Oyunun lansmanı, özellikle PS4 ve Xbox One oyuncularının tepkisiyle karşılandı. Performans sorunları ve hatalar, konsol oyuncularını hayal kırıklığına uğrattı. CD Projekt RED durumu kabul edip özür diledi ve oyunculara güncellemeleri beklemeyi veya para iadesi almayı teklif etti. Ancak iadeler için Sony ve Microsoft ile herhangi bir anlaşması olmadığını açıklayarak oyuncuları bir kez daha yüzüstü bıraktı.

Sonunda en azından PlayStation oyuncuları için sorun çözüldü. Özellikle Cyberpunk 2077 PS4 sürümünün performansından memnun değilseniz, iade etmeyi seçebilirsiniz.