Cyberpunk 2077’nin PAX West planları değişti

CD Projekt RED ilk olarak PAX West 2019’da Cyberpunk 2077 ile büyük bir sıçrama yapmayı planlıyordu. Geliştirici Cyberpunk 2077 oynanış demosu, cosplay yarışması ve daha fazlasıyla karşımıza çıkacaktı. Bu planların bazıları hala yürürlükte ancak başlangıçta planlandıkları gibi olmayacaklar. En önemli değişiklik de uzun zamandır beklenen yeni oynanış görüntüleriyle ilgili. CD Projekt RED bu kez daha fazlasını sergilemeyi düşünüyor ancak Polonya’nın Varşova kentinden düzenlenecek bir yayınla.

Haberler oyunun resmi web sitesindeki blog yazısıyla geldi. Görünüşe göre planlardaki değişim “lojistik (ve bazı yaratıcı) sebeplerden” kaynaklanıyor. CD Projekt Red PAX’ta takipçileriyle yüz yüze görüşmenin yanı sıra yeni vaatlerle orada olacak. Öncelikle söz konusu yayın 30 Ağustos TSİ 21.00’da başlayacak ve Gamescom 2019’da gösterilen Cyberpunk 2077 görüntülerinin 15 dakikalık derlemesi karşımızda olacak. Yayını Twitch ve Mixer kanallarından izleyebileceksiniz.

Yayının bu kısmı sona erdiğinde daha fazla bilgi sunmak için geliştirici röportajları yapılacak. Blog yazısına göre geliştiriciler Night City bölgesi Pacifica hakkındaki bazı yaratıcı kararların ve detayların arkasındaki sebepleri ortaya koyacak. Ayrıca geliştiriciler farklı oyun stili türleri hakkında daha fazla bilgi paylaşmayı planlıyor. Yayını stüdyonun Birleşik Krallık iletişim müdürü Hollie Bennet sunacak.

Cyberpunk 2077 cosplay yarışması da planlandığı gibi PAX West’te düzenlenecek. Etkinliğe dair detaylar şimdilik çok az. Ancak en önemli değişiklik; CD Projekt’in geliştirici paneli olmayacağı şeklinde görünüyor.

Cyberpunk 2077 için sunulacak yeni görüntüleri merakla bekliyoruz. PAX West etkinliği 30 Ağustos’ta başlayacak ve 2 Eylül’de sona erecek.