Cyberpunk 2077’de tehlikeyi önceden farkedebileceğiz

Cyberpunk 2077‘nin görev yapısı, oynanışı ve anlatı tarzıyla RPG türünü yeni zirvelere taşıması bekleniyor. Oyun, özellikle diyalog odaklı sahneleriyle tıpkı The Witcher 3 gibi oyun deneyimini geliştirecek. Yeni fütüristik aksiyon oyunu, NPC’lerin şüpheli davranışlarını inceleyebilmemizi sağlayacak.

Official PlayStation Magazine dergisinin Eylül 2020 sayısında, Cyberpunk 2077’nin diyalog sisteminin nasıl çalıştığı açıklandı. Diyaloglar sırasında, kahramanımız V etrafı süzebilecek. Örneğin, bir gaspçıyla diyaloğa girdiğimizde yakındaki diğer NPC’lerin etrafımızı sardığını, silahlarına davrandığını ve işlerin kötüye gideceğini farkedebileceğiz.

Cyberpunk 2077’de NPC’leri gözlemleyerek tehlikeyi önceden sezebileceğiz

Cyberpunk 2077 cyberpunk 2077

Tehlikeyi erkenden yakalayabileceğimiz bu işaretler, ölümcül çatışmalardan kaçmamıza yardımcı olabilecek veya bize daha farklı seçenekler verebilecek. Bu tarz durumlarda güvenliğimiz için geri çekilebilecek veya saldırarak karşı tarafı ortadan kaldırabileceğiz.

Baş Görev Tasarımcısı Pawel Sasko, oyuncuların Cyberpunk 2077’yi bitirmek için ana hikayeyi tamamlamalarına gerek olmadığını açıklamıştı. Cyberpunk 2077’deki yan hikayeler, ana hikayenin işleyişini değiştirebilecek. Oyundaki farklı yaşam yolları, görevleri ve ilerlemeyi kapsamlı olarak değiştirecek. Belki bazı benzer yollar izlenebilse de, herhangi iki oyuncunun da aynı deneyime sahip olması pek olası görünmüyor.

Cyberpunk 2077‘de etrafı izleyebilmemiz de bize karar verme seçeneği sunarak görevi veya hikayeyi farklı bir yöne sürükleyecek. Oyunda vereceğimiz her bir karar, bizi çeşitli yollardan farklı sonlara götürecek. CD Projekt RED’in yeni oyunu, 19 Kasım’da PS4, Xbox One ve PC’ye gelecek. Oyuncular, PS5 ve Xbox Series X sürümlerine ücretsiz yükseltme yapabilecek.