Cyberpunk 2077’de Keanu Reeves ile romantizm seçeneği olmayacak

Keanu Reeves her ne kadar çok sevilen bir isim olsa da Cyberpunk 2077’deki karakteriyle romantik ilişki kuramayacaksınız. CD Projekt Red’in seviye tasarımcısı Max Pears Tokyo Game Show 2019’da Video Games Chronicle‘a verdiği röportajda hayranlara üzücü haberi verdi.

Pears: “Keanu oyunda çok önemli bir rol oynuyor ancak romantizm seçeneğine gelirsek, yapabileceğinizi sanmıyorum.” dedi.

Romantizm noktasında Cyberpunk 2077 tamamen çıplak seks sahneleri de gösterecek. Oyunda cinsiyet seçeneklerin oyuncuların istedikleri özellikleri seçerek ve karakterlerini tamamen özelleştirmelerini sağlamak için kaldırıldığını biliyoruz. Ancak karakterinizin cinsiyeti seçtiğiniz vücut tipine göre belirlenecek. Pears bu noktada şunları söyledi:

“Karakterinizin cinsel organı buna göre belirlenecek. Her iki bedende de erkek veya kadın sesi olabilir ancak cinsel organlar vücut tarafından tanımlanır.”

Pears ayrıca röportajın bir bölümünde oyuncuların vücut ve cinsiyet özelliklerini istedikleri gibi belirleyebilmesinin “insan olmanın ne anlama geldiğiyle ilgili derin sorular” sorduracağını ve Cyberpunk 2077’nin türüne uygun olduğunu söyledi:

“Derin bir kişiselleştirme seçeneklerine sahip olmak, ne hissettiğinizi yansıtacak ve bu bizim için olduğu kadar (oyunun) dünyası için de önemli. Oyunun bazı şeyleri kesin olarak ele aldığından emin olmak için yaptığımız şeylerden biri de NPC’lerin sizi sadece V olarak tanımlaması. Çünkü isminizi seçemeyeceksiniz. Böylece konuşanın kendi karakteriniz olduğuna ve aynı zamanda oluşturduğunuz V karakterini yansıtmanıza yardımcı olacak.”

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin The Witcher serisindeki gibi önceden tanımlanmış bir karaktere bağlı olmadığını ve oyunun heteroseksüelin ötesinde romantizm seçeneklerine sahip olacağını söyledi.

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PlayStation 4, Xbox One, Stadia ve PC platformlarına gelecek.