Cyberpunk 2077’nin hack sistemi neler sunacak?

CD Projekt RED’in heyecanla beklenen oyunu Cyberpunk 2077 bilim kurgu oyunlarının doğası göz önüne alındığında çok çeşitli oynanış mekanikleriyle dolu. Oyunun 48 dakikalık demosu gösterildiğinde bile bu sistemlerin çoğunu henüz görmedik. Hack sistemi de gizemde kalmış bileşenlerden biri.

CD Projekt RED kapsamlı detaylar sunmasa da bir stüdyo temsilcisi en azından oyunun hack mekaniğinden neler beklememiz gerektiğini açıkladı. Reddit kullanıcısı bboymurchant, Facebook Messenger üzerinden Cyberpunk 2077 temsilciyle diyaloğunu paylaştı:

Cyberpunk 2077 Facebook Messenger cyberpunk 2077

“Netrunning (hack sistemi) kesinlikle oyunun önemli bir parçası olacak, ancak daha fazlasını açıklayamam. Oynanış genelinde kapıları açmak, düşmanların dikkatini dağıtmak gibi vb gibi görevler sırasında size yardımcı olması için sistemleri hackleyebileceksiniz. Ayrıca, avantajınıza kullanabileceğiniz bilgileri kazanabilirsiniz – ilginç yerlerin konumları vb.”

CD Projekt Red, daha önce Cyberpunk 2077 deneyiminin diğer bölümleri hakkında bilgi verdi. Örneğin, Seviye Tasarımcısı Miles Tost kısa bir süre önce oyunun geçtiği Night City‘de yer alan altı bölgeyi ele aldı. Her bölge kendi kimliğine ve kültürüne sahip olmasına rağmen, bir bütünün parçası olarak hissettiriyor.

The Witcher serisinde çalışan besteci Marcin Przybyłowicz de Cyberpunk 2077’nin gelişimine yaptığı katkılardan bahsetti. Przybyłowicz geliştirme sürecindeki rolünü açıklarken, The Witcher ve Cyberpunk 2077 müzikleri arasındaki farklılıkları açıkladı ve her birinin atmosferi dikkate değer değişikliklerle sonuçlandı. Oyunun fütüristik tarzı nedeniyle bu sefer müziğe daha yoğun bir şekilde odaklanılacak. Çeşitli cihazlar, kulüpler ve medya kuruluşlarının dünyayı şekillendirmeye yardımcı olması için ayrı seslere sahip olmaları gerekirken, The Witcher 3 teknolojinin eksikliğiyle sınırlıydı.

Ayrıca seçim ve sonuçların önemi Cyberpunk 2077’nin ilgi çekici unsurlarından biri olarak doğrulandı. Oyuncuların maceraları sırasında vereceği her karar, bir şekilde çevrelerindeki oyun dünyasını etkileyecektir. Bununla birlikte CD Projekt RED’in The Witcher serisine dayanarak, her seçim gerçekten bir dereceye kadar etkileyecektir.

Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi henüz açıklanmadı.