Cyberpunk 2077 görevleri ölüm dışında sona ermeyecek

Oyunlardaki başarısız durumlar bazen biraz sinir bozucu olabilir. Hedefinize ulaşmak isteseniz de elbette kritik bir yolda önünüze aşılmaz engeller çıkar. CD Projekt Red geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077‘de ölüm dışında oyun sonu ekranı olmayacağını açıkladı.

Geliştirici oyunda hayatta kalmanızı istiyor, bu yüzden ölmek tekrar denemeniz için bir kontrol noktasında yeniden başlamanız anlamına geliyor. Ancak sürükleyici ve ilgi çekici bir rol yapma deneyimi vadeden Cyberpunk 2077’de herhangi bir oyun sonu ekranı olmayacak. Görevlere nasıl yaklaşmak istediğiniz önemli değil. Hikaye oyunu tamamen bitirmek, kontrol noktalarından tekrar tekrar başlamaya odaklı değil ve kararlarınıza göre ayarlama yapacak.

Verilen bir örnekte; “Bir oyuncunun yapabileceği en aptalca şey nedir?” sorusunu yanıtlayarak, bir hamburger mağazasına girmeye ve bir hedefi takip ederken görevin ortasında hoş bir hamburgerin tadını çıkarmaya karar verebileceğinizi söylüyorlar. En kötü senaryoda bile durumu tamamen düzelterek hedefin ölmesini sağlayabileceksiniz. Hareketlerinizin ve olayların Cyberpunk 2077’nin hikayesi üzerinde sonuçları olacak. Görev Tasarımcısı Philipp Weber rol yapma oyunlarının her olasılığa hazırlıklı olması gerektiğine inanıyor. Yapay duvarlar olmadan oyuncuların bu dünyada gerçek anlamda rollerini oynamasına izin vermek için inşa edilmiş oyunların sizi istediği şeye dönüştürmeleri gerektiğine inanıyor.

Weber ayrıca yakın zamanda Cyberpunk 2077‘deki görevlerin karmaşıklığı üzerine konuşmuş ve The Witcher 3’ün görev tasarımıyla kıyaslamıştı. Öncesinde de Lady Gaga’nın oyunda yer alabileceğini ve CD Projekt RED’in bu yıl kesinlikle E3’e katılarak oyun hakkında daha fazlasını ortaya çıkaracağını biliyoruz. Şu anda bilmediğimiz en önemli detaylardan biri de Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi. Geliştirici yayın tarihi konusunda henüz açıklama yapmadı.