Cyberpunk 2077 lansman sonrası genişlemeler alacak

Cyberpunk 2077 henüz çıkmasa da içeriği, hatta sonuyla ilgili haberler gelmeye başladı bile. CD Projekt RED’in merakla beklenen oyununa olan ilgi, oyun sonrasına da yansıyacak. Cyberpunk 2077’nin kullanıcı arayüzü koordinatörü Alvin Liu; oyunun lansman sonrasında The Witcher 3: Wild Hunt‘a rakip olacak büyüklükte genişlemeler alacağını açıkladı. Ayrıca yine The Witcher 3’te olduğu gibi bu genişlemelerin geliştirilmesine ana oyun tamamlanıncaya kadar başlanmayacak.

Liu, Prima Games‘e verdiği son röportajda oyunun lansman sonrası olasılıklarından şöyle bahsetti:

“Gelecek genişlemelerden bahsediyoruz. Her şeyin eksiksiz olduğundan emin olmak istiyoruz ama aynı zamanda açık dünyalar inşa etmek istiyoruz. Biliyorum, The Witcher 3’ü oynayıp bitirdiğimde herkesin neler beklediğini bilmek istiyordum. Sanırım Cyberpunk 2077 için de böyle fırsatlara sahip olacağız.”

Elbette CD Projekt RED’in bilim kurgu oyunu için yeni genişlemeler düşünmesi şaşırtıcı değil. Sonuçta stüdyonun son oyunu The Witcher 3 de Hearts of Stone ve Blood and Vine başlıklı iki genişleme almıştı ve en az ana oyun deneyimi kadar beğeni toplamıştı. Her ikisi de anlatıya anlamlı bir renk kattı ve Blood and Wine DLC’siyle oyuncular The Witcher 3’teki uzun yolculuklarına içten bir veda ettiler.

Cyberpunk 2077‘nin gelmesine aylar olsa da lansman sonrası için şimdiden heyecanlanmaya başladık. Üstelik oyun hakkında öğrenilecek daha pek çok şey var. CD Projekt RED, E3 2019 sahnesinde ışıkları üstüne çekti ve yeni yapımlarını merakla takip ediyoruz. Stüdyo 30 Ağustos’ta başlayacak olan PAX West 2019‘da E3’te kapalı kapılar ardında sergilenen görüntüleri sunmayı planlıyor.

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına gelecek. Oyun için gelecek tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.