Cyberpunk 2077 geliştiricisi: Meryl Streep ile çalışmak isterdim

CD Projekt RED, Hollywood’un en büyük isimlerinden birini Cyberpunk 2077‘ye dahil etmeyi başardı. Ancak geliştirici fırsat sunulması durumunda stüdyonun diğer ünlülerle çalışmayı istediğini açıkladı.

Oyunun görev yönetmeni Mateusz Tomaszkiewicz, GAME ile yapılan röportajda Cyberpunk 2077’de çalışmak için Keanu Reeves’ten başka birini seçebilseydi, Oscar ödüllü Meryl Streep‘i projeye katmayı istediğini açıkladı. Tomaszkiewicz aktrisin oynayabileceği rolü tartışmaya devam etti.

“Aman Tanrım, bu zor. Sevdiğim çok büyük oyuncular var… Mesela Meryl Streep’i seviyorum. Devil Wears Prada’yı seviyorum ve onu oyundaki karakterlerden biri olarak görmek harika olurdu. Oyundaki en büyük yardımcı karakterlerden biri olabilirdi. Bunu resmedebilirim.”

Cyberpunk 2077’ye daha fazla Hollywood yıldızı gelebilme ihtimali göz ardı edilmemeli. Daha önce Video Games Chronicle ile yapılan bir röportajda, CD Projekt RED’ten Alvin Liu’ya Keanu Reeves‘ten başka bir oyuncu görüp göremeyeceğimiz sorulmuştu. Liu ise: “Bu konuda yorum yapamam! Bekleyip görmelisiniz.” cevabını vererek beklentileri ateşlemişti.

Ancak stüdyo sadece Cyberpunk 2077 için yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosu yaratmak için rastgele ünlülerle çalışmak istemiyor. Liu VGC‘ye şunları aktarmıştı:

“CDPR öncelikle bir video oyun şirketi ve maçın işe yaraması bizim için çok önemlidir. Britney Spears ya da başka biri gibi markamıza uymayan rastgele bir ünlü olsaydı, bu fırsatı kullanamazdık. Bu yüzden sıkı takip ettik çünkü [Keanu Reeves] oyuna mükemmel uydu. Sadece zorunluluktan farklı bir hedef kitleye veya benzer bir topluluğa ulaşmak hedeflerimiz arasında değil.”

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek.