Cyberpunk 2077 gelişimine tam gaz devam ediyor

CD Projekt RED son mali raporunda ve beraberinde yaptığı açıklamada; Cyberpunk 2077‘nin gelişimine tam gaz devam ettiğini ve E3 2019’un şirket tarihindeki en önemli etkinlik olacağını söyledi.

Stüdyonun finans müdürü Piotr Nielubowicz: “Amiral gemisi oyunumuz Cyberpunk 2077’nin geliştirilmesi şu an projede yer alan 400’den fazla kişiyle tam gaz ilerliyor. Grubun tarihindeki en önemli E3 fuarı yaklaşıyor. Gerçekten heyecan verici bir programımız var ve sunmak için sabırsızlanıyorum!” dedi.

CD Projekt RED’in mali raporu, harcamaların büyük bir kısmını Cyberpunk 2077’nin geliştirilmesine bağlıyor. Şirket 2019 yılının ilk çeyreğinde yeni oyunlar ve teknolojiler geliştirmek için 25 milyon PLN (yaklaşık 6.5 milyon dolar) harcadı. Raporda ayrıca aşağıdaki ifadelere yer verildi:

“Oyuncular ve uzmanlar tarafından ürünün [Cyberpunk 2077] hevesli karşılanması, markanın hem ilgi hem de pazar potansiyeli açısından oldukça güçlü olduğunu gösteriyor. Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesi için daha etkin pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra, birinci sınıf geliştirme kalitesi, PR faaliyetleri ve güçlü bir oyuncu topluluğunun geliştirilmesine yapılacak katkı, ürünün gelecekteki pazar performansını önemli ölçüde etkileyecek. Ayrıca Cyberpunk 2077 markasının popülaritesi ve tanınması, daha önce The Witcher oyunlarını oynamamış oyuncuları da cezbedebilir.”

CD Projekt RED ayrıca 2015 yılında yayınladığı The Witcher 3: Wild Hunt‘ın beğeni toplayan Hearts of Stone ve Blood and Wine genişlemelerinin stüdyonun gelirlerine itici güç olmaya devam ettiğini ortaya koydu. Şirket daha önce Thronebreaker: The Witcher Tales satışlarının beklentilerin altında kaldığını açıklamıştı.

Cyberpunk 2077 PlayStation 4, Xbox One ve PC için geliştiriliyor. E3 2019, 11 Haziran’da başlayacak ve etkinlikten tüm güncellemeleri ve haberleri sizlere ulaştıracağız. Bizi takip edin!