Cyberpunk 2077 demo yayını gizli bir mesaj içeriyor

Cyberpunk 2077 demo yayınının son karesinde yer alan gizli bir mesaj, geliştirme ekibi CD Projekt Red’den bir mektup içeriyordu.

Cyberpunk 2077 her an yeniliklere açık!

Reddit‘te keşfedilen CD Projekt Red‘ten gelen mektup, hayranlarını uzun süre beklettikleri için özür dileyerek başlıyor ve Cyberpunk 2077‘nin oynanış demosunu nihayet dünyaya gösterme kararını verdiklerinden bahsediyor:


Sizi bu kadar uzun süre beklettiğimiz için üzgünüz!

Gördüklerinizi beğendiniz mi? Çünkü bizim için, sonunda size Cyberpunk 2077’yi göstermek BÜYÜK bir olay. Lütfen forumlarımıza, twitter’a, facebook’a, discord’a giderek neler düşündüğünüzü bizimle paylaşın. Oyunun dünyası hayal ettiğiniz gibi mi? CP2077’nin bir FPP RPG olması hakkında konuştuğumuzda “tutulma” ile ne kastettiğimizi görüyor musunuz? Cyberpunk vizyonumuz size nasıl hissettiriyor? Gerçekten bilmek istiyoruz.

Bunun yanı sıra, sektör profesyonelleri ve medyanın E3 ve gamescom’da gördüklerini bir süre sonra size neden gösterdiğimiz konusunda size birkaç açıklama borçlu olduğumuzu düşünüyoruz.

Oyunu size gösterme fikrini her konuştuğumuzda (ve bu fikri çok tartıştık), buna “%100 emin olmadığımız” için son verdik. Neden? Çünkü (çoğu insan için), bir oyun geliştiricisinin oyunlarından görüntüleri göstermesi, oyunun nasıl görüneceği veya oynanacağı anlamına gelir. Burada durum böyle değil. Cyberpunk 2077’nin gelişimi derinlemesine ilerliyor. Çok fazla tasarım fikrimiz var, birçok mekanik test ediliyor, ama lansmanda nasıl bitireceğimizi bilmiyoruz. Bu, daha önce riskli gördüğünüz videoların yayınlanmasını sağlıyor. Oyuncuların; ‘Önceki videoda silah farklı şekilde ateş ediyordu’ veya ‘Arayüzü neden değiştirdiniz?’ demelerini istemiyoruz. Değişim oyun geliştirmenin doğasında var ve her gün bir sürü şey değiştiriliyor. Bizim korkumuz, az önce gördüklerinizin Cyberpunk 2077’de birebir (ya da bu tarz) görüneceğini düşünmeniz.

Devam eden bir çalışmayı göstermek bize ekstra güven verdi? Gelişimin çeşitli aşamalarında oyunları görmeye alışkın kişilerden iyi bir başlangıç geri bildirimi. Bize söyledikleri (ve bize gerçekten sevdiklerini söylediler), Cyberpunk 2077’nin güncel versiyonunu tutkulu ve anlayışlı izleyicilerimize göstermemiz için gereken desteği verdi.

Yani … İşte Cyberpunk 2077 bugün böyle görünüyor (ya da daha doğrusu, videoyu kaydettiğimizde). İçtenlikle beğeneceğinizi umuyoruz.

Sabrınız ve bizimle paylaştığınız tüm düşünceleriniz için tekrar teşekkür ederiz.

Sevgiler,

CD PROJEKT RED


Cyberpunk 2077’nin erken gösterilme korkusu hakkındaki paylaşılan görüşlerin ardından sizleri 48 dakikalık oynanış demo videosu ile başbaşa bırakalım: