Cyberpunk 2077 değiştirilebilir kapak tasarımıyla gelecek

Cyberpunk 2077‘nin kapak tasarımı ilk bakışta bazı hayranları hayal kırıklığına uğradı. Gerçekten de CD Projekt RED’in oyun için iddialı hedefleri olmasına rağmen, kapak sanatının sarı arka plan ve “silahlı adam” temasıyla etkileyici görünmediğini söyleyebiliriz. Tatmin edici olacak mı bilinmez ama Cyberpunk 2077 piyasaya sürüldüğünde oyuncular kapağı isterlerse V’nin kadın versiyonuyla değiştirebilecekler.

CD Projekt RED daha önce Cyberpunk 2077’nin çevrilebilir kapak sanatına sahip olacağını netleştirmişti. Ancak diğer tarafın kadın kahraman olacağına dair ilk onay da gelmiş oldu. Bu yeni bilgi bir reddit kullanıcısının Cyberpunk resmi Twitter hesabıyla yaptığı yazışmayı paylaşmasıyla ortaya çıktı.

Daha önce bu tarz kutu tasarımını kullanan Mass Effect 3’te Shepard ve kadın versiyonu görülmüştü. Ardından Assassin’s Creed Odyssey‘de de aynı tasarım uygulanmıştı. Tasarım genel olarak Cyberpunk 2077’nin kapak resmi sorununu çözmese de en azından kutuyu biraz özelleştirebilmenizi sağlayacak.

Umuyoruz ki yakında alternatif Cyberpunk 2077 kapak resmine göz atabiliriz. Geliştirici bilim kurgu temalı RPG oyunu hakkında daha bilgi sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda oyunda Keanu Reeves’in solisti olduğu Samurai grubunun ilk şarkısını dinlemiştik. Ayrıca CD Projekt RED oyunun konsollarda da üst düzey performans sergileyeceğini açıklamıştı.

Cyberpunk 2077 PlayStation 4, Xbox One ve PC için 16 Nisan 2020’de yayınlanacak. Oyun hakkında bildiğimiz her şeye buradan erişebilirsiniz.