Cyberpunk 2077’de V’nin kullanacağı iki yetenek sergilendi

CD Projekt RED, PAX Australia 2019’da yeni oyunu Cyberpunk 2077’yi yaklaşık 1 saat boyunca gösterdi ve böylece Demon Software ve Nano Wire adlı iki yetenek daha detaylı olarak sergilendi.

GameSpot kapalı kapılar ardında yapılan Cyberpunk 2077 demo gösterimine katıldı ve V’nin Demon Software yeteneğini kullanmasıyla düşmanların kendi kendilerine saldırdığını bildirdi. Tanımlamaya göre; V düşmanın kolunu hedef aldı ve daha sonra ele geçirilen kol düşmanın kendi kendine saldırmasına neden oldu.

Daha önce de duyduğumuz Nano Wire yeteneği ise V’nin Night City’deki diğer karakterleri hacklemesini veya onlara bağlanmasını sağlıyor. Yetenek ayrıca düşmanları kesmek için de kullanılabiliyor.

Şu anda CD Projekt RED’in basına yaptığı gösterimin ne zaman paylaşacağı bilinmiyor. Ancak yayınlandığı zaman sizlere bildireceğiz.

Diğer yandan PAX Australia’da CD Projekt RED’in Krakow ofisi başkanı John Mamais Cyberpunk 2077‘nin Avustralya’da sansür sorunları ile karşı karşıya kalmayacağını düşündüğünü söyledi:

“Endişeliydim çünkü Avustralya’da uyuşturucularla ve cinsel içeriklerle ilgili sorunlar yaşandığını biliyorum. Bunlar ürününüzü öldürebilecek iki şey. Ama son birkaç günde bunu araştırdım. Güvendeyiz gibi gözüküyor. Bildiğim kadarıyla oyunda uyuşturucu kullandığınız için ödül almayacaksınız. Oyuncu gerçekten istenmeyen hiçbir şekilde cinsel şiddete maruz kalmıyor. Zaten böyle bir şey yapmazdık.”

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek.