Cyberpunk 2077 için çok oyunculu mod hala Ar-Ge aşamasında

CD Projekt RED hiçbir zaman Cyberpunk 2077 için çok oyunculu bileşene şartlanmadı. Stüdyo böyle bir mod üzerinde çalışsa bile geleceğine dair söz vermiyor. Konsept Sanatçısı Marthe Jonkers’a göre çok oyunculu mod şu anda çok erken aşamada ve hala araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) sürecinde.

Gamescom 2019 etkinliğinde Eurogamer‘a konuşan Jonkers Cyberpunk 2077 için çok oyunculu üzerindeki çalışmaların ne durumda olduğunu anlattı. Bu durumda atılan adımlar erken safhada olmasına rağmen CD Projekt’in vazgeçeceği anlamına gelmiyor. Şimdilik ekibin odağı büyük ölçüde tek oyunculu deneyimini geliştirmeye yönelik. Jonkers: “Çok oyunculuda Ar-Ge yapıyoruz ancak bununla birlikte tek oyunculu deneyime odaklanıyoruz ve 2020’de elde edeceğiniz şey bu. Çok oyunculu yok demiyoruz ama evet dediğimiz anlamına da gelmiyor. Hala Ar-Ge aşamasında.” diye konuştu.

Bununla birlikte araştırma ve geliştirme sürecinin verimli bir şekilde ilerlememesi halinde çok oyunculu ihtimali muhtemelen rafa kaldırılacak. CD Projekt RED açıkça Cyberpunk 2077 için çok oyunculu moda şartlanmadığını ortaya koyuyor:

“Çok oyunculu işlevler eklerseniz, doğru bir şekilde olması gerekir. Sürükleyicilik bizim için çok önemli ve her şeyin birbiriyle uyum sağladığından emin olmalıyız. Tek oyunculu deneyimde her şey birbiriyle uyumlu. Biz sadece bazı [çok oyunculu] özellikler eklemeye çalışacağız hepsi o kadar.

Uymuyor da olabilir. Asla en azından Cyberpunk için The Witcher standardında olmayan hiçbir şey yapmayız. Geleceğin neler getireceğini bilmiyorum ama yaptığımız her şeyin yüksek kalitede olmasını sağlayacağız.”

Jonkers’ın açıklamalarından önce stüdyonun Cyberpunk 2077 için çok oyunculu açıklaması en son Haziran ayındaki E3 etkinliğinde gelmişti. Tasarımcı Paweł Sasko ekibin bu tür özelliklere odaklanmadığını söyleyerek daha fazla açıklama yapmaktan kaçınmıştı. O zamandan bu yana kayda değer bir ilerleme kaydedildiyse de yakın zamanda duyurulmasını bekleyemeyiz.

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek