Creative Assembly kahraman nişancı oyunu üzerinde çalışıyor

Sevilen Alien: Isolation ve Total War gibi çeşitli PC strateji oyunlarının arkasındaki stüdyo Creative Assembly yeni bir kahraman nişancı oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. Geliştiricinin resmi sitesi üzerinden verilen iş ilanı yeni proje hakkında bazı ipuçları sunuyor.

Stüdyo verdiği iş ilanında; “birinci şahıs taktiksel nişancı oyunda kahramanların yaratıcı dünyaya ve vizyona uygun, çekici bir oynanışla sunulmasını” sağlayacak bir baş kahraman tasarımcısı arıyor. Tam açıklama ayrıca “kahraman gelişimini” içeren ve tasarımcının “oyunun kahramanlarının rollerini” oturtacak bir yol haritasına işaret ediyor. Temel gereksinimlerden biri olarak başvuru sahibinin özellikle karakter sınıfı veya kahraman tasarımında üst düzey bir deneyime sahip olmasının yanı sıra, kahraman / sınıf tabanlı nişancılardan anlaması bekleniyor.

Alien: Isolation ile karşılaştırıldığında Creative Assembly tarzının dışına çıkacak gibi görünüyor. Kahraman nişancı türünde birçok oyun çıksa da birçokğu bekleneni veremedi. Özellikle Blizzard’ın popüler nişancısı Overwatch büyük ölçüde domine ediyor. Buna en güzel örnek 2016 yılında Overwatch’la aynı ayda zamanda yayınlanan ancak yarışta geri kalarak ticari bir başarısızlık olarak sonlanan Battleborn gösterilebilir. Battleborn artık ücretsiz olsa da geliştirici desteği sona erdi. Respawn Entertainment’ın kahraman nişancı / battle royale oyunu Apex Legends ise ilk ayında 50 milyondan fazla oyuncuya ulaşarak inanılmaz bir başarı elde etti.

Creative Assembly oyunlarının çoğu oldukça iyi yorumlar alıyor. Henüz kesin olarak doğrulanmasa da, stüdyonun yeni projesini merakla bekliyoruz. Gelecek duyurulardan sizleri haberdar edeceğiz.