Crash Team Racing PS4’te önemli bir başarı yakaladı

Crash Team Racing: Nitro-Fueled PS4’te önemli bir başarı yakalayarak etkileyici bir oyuncu sayısına ulaştı. ResetEra kullanıcısı Arta, Nitro-Fueled’in ekran görüntüsünü paylaşarak oyunun yalnızca PS4’te 1 milyondan fazla oyuncuya ulaştığını gösterdi. Bu bilgiye Grand Prix, Championship ve Grand Prix Nitro Tour istatistiklerini gösteren oyun içi lider tablosundan erişildi.

Liderlik tablosu 16 Temmuz itibarıyla toplam 1.017.723 oyuncu gösterdi ve bu sayı dünden beri hızla tırmanmaya devam etti. Bu rakamın çevrimdışı kullanıcıları hesaba katmadığını ve yalnızca PS4’te oynayan oyuncuları içerdiğini belirtelim. Muhtemelen toplam oyuncu sayısı çok daha yüksektir.

Crash Team Racing: Nitro-Fueled crash team racing

Crash Team Racing: Nitro-Fueled’ın satış listelerini domine ettiğini biliyoruz. Ancak Activision Haziran sonunda yayınlanan oyunun resmi satış rakamlarını henüz açıklamadı. Her ne kadar PS4 versiyonunun oyuncu sayısı diğer platformlarda da gayet başarılı olduğu tahminini doğurabilir. Ayrıca yenilenen Crash Team Racing Haziran ayında en çok indirilen PS4 oyunlarında ilk sıradaydı. Nostaljik oyun ne kadar başarılı bir dönüş yaptığını gösterdi.

Aynı ResetEra başlığında kullanıcılar Xbox One ve Nintendo Switch’teki oyuncu sayıları için de istatistikler yayınladı. Xbox One’ın 240.000 bağlantılı kullanıcısı varken, Nintendo Switch’in 171.445 kullanıcısı var. İlk Crash Team Racing 1999’da PlayStation için yayınlandı ve PlayStation 4’teki mirası yoluna dolu dizgin devam ediyor.

Activision ve Beenox, Crash Team Racing: Nitro-Fueled’ı düzenli olarak desteklemeye devam ediyor. Kısa süre önce yeni zorluklar, kozmetikler, kartlar ve yeni bir pist gibi birçok ücretsiz içerik içeren Nitro Tour Grand Prix etkinliği sunulmuştu. Oyun ayrıca 15 Temmuz’da yükleme sürelerinin ve çevrimiçi kararlılığın iyileştirilmesine yardımcı olan bir güncelleme aldı.

Umuyoruz ki Activision Crash Team Racing: Nitro-Fueled için satış istatistiklerini yakın zamanda yayınlar. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.