Control’un lansman sonrası içerik yol haritası açıklandı

Remedy Entertainment sonunda Control için DLC planlarını duyurdu. Geliştirici topluluk blog yayınında lansmandan sonraki aylarda oyuna neler ekleneceğini açıkladı. Yayınlanan yol haritasına bakılırsa Control beklentileri aşacak gibi görünüyor. Yeni oyun modu gibi ücretsiz içeriklerin yanı sıra önümüzdeki yıldan itibaren 2 ücretli genişleme gelmesi planlanıyor.

Yol haritasına göre daha önce de onaylanan Fotoğraf Modu Control’e gelecek ilk içerik olacak ve sonbahar aylarında yayınlanacak. Şimdilik detaylar açıklanmasa da daha fazla bilgi yakında gelecektir.

Ücretsiz oyun moduyla gelecek bir sonraki ücretsiz içerik grubu Aralık ayında yayınlanacak. “Expeditions” olarak bilinen yeni içerik “oyun sonu modu” olarak eklenecek. Jesse, Kurumu ve etrafındaki bölgeleri araştırmasında Güvenlik Şefi Arish’e yardım edecek. Blog gönderisine göre bu modda Jesse’yi büyük zorluklar bekliyor olacak. Bu nedenle oyuncuların Control’un sunduğu en iyi donanım ve yeteneklere sahip karakterleri kullanması gerekecek.

Remedy 2020’nin başlarında Control için ücretli DLC’leri yayınlamayı planlıyor. The Foundation ve AWE adlı genişlemelerin her ikisi de Oldest House bölgesinde geçecek ve oyunculara yeni hikaye görevleri, düşmanlar ve oyun mekaniği sunacak.

The Foundation genişlemesi 2020 yılının başlarında gelecek Oldest House’un tarihini daha yakından keşfedecek. Bu genişlemede Yönetim Jesse’ye Breau’nun altında yatanları keşfetmesi için riskli bir görev verecek. Görünüşe göre işler daha garip bir hal alacak.

AWE‘de ise Jesse, Altered World Events’in yakından incelendiği ve analiz edildiği Oldest House’un yeni bir parçası olan İnceleme Bölümü’nü (Investigations Sector) keşfedecek. Bu genişleme de 2020’nin ortalarında gelecek.

Control’un içerik yol haritasına kısaca göz atalım:

Control içerik yol haritası - Remedy control

Control şu anda PS4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir.