Control’un çıkış tarihi Microsoft Store’da göründü

Remedy Entertainment yeni oyunu Control‘un 2019 yazında geleceğini duyurmasına rağmen henüz çıkış tarihini açıklamamıştı.

Microsoft Store’daki çevrimiçi bir listeleme Control‘un 27 Ağustos 2019’da geleceğini ortaya koydu. Geliştirici çıkış tarihini henüz resmi olarak onaylamadı, ancak sızıntıya göre tarihin doğru çıkma ihtimali yüksek görünüyor.

Control’un Microsoft Store‘ndaki sayfasında çıkış tarihi “Ek Bilgiler” kategorisinin en altta görünüyor. Aşağıdaki görselde mağaza listesinin ekran görüntüsüne göz atabilirsiniz:

Control çıkış tarihi control

Çıkış tarihi geliştirici Remedy Entertainment tarafından yakında duyurulacaktır. Ancak 27 Ağustos tarihi Control‘un yayınlanması için uygun bir zaman gibi görünüyor ve Eylül ayındaki kalabalık yayın pencerisinden haftalar önce çıkması muhtemelen rekabetten kaçınmasına yardımcı olacak.

Remedy’nin son projesi PlayStation’ın E3 2018 basın toplantısı sırasında açıklanmıştı. O zamandan beri oyunla ilgili detaylar tanıtılmaya devam ediyordu. Hikayenin merkezinde Oldest House’a iş görüşmesi için giden oyunun kahramanı Jesse Faden yer alıyor. Gizemli olaylara karşı kendini savunmak zorunda kalan Jesse liderlik rolünü üstlenecek.

Geliştirici ayrıca lansman sonrası DLC planları olduğunu ortaya koydu. Ancak Control‘de New Game Plus veya mikro ödemeler gibi ek oyun deneyimleri yer almayacak. Son olarak, oyun hakkında izlenim edinmek için E3 2018’deki duyuru fragmanını izleyebilirsiniz: