Civilization VI sıra tabanlı stratejiyi PS4’e taşıyacak

Sid Meier’s serisi Civilization VI ile birlikte PlayStation’a geri dönüyor. İlk olarak 2016 yılında PC platformunda çıkan Civilization VI sıra tabanlı strateji serisini 22 Kasım 2019’da PlayStation 4‘e taşıyacak. Firaxis Games oyunu Dualshock 4’e uygun kontrol şemasıyla konsollarda oynanacak şekilde optimize etti.

Civilization VI, 59,99 dolara satılacak ve konsol oyuncularına yeni mücadeleler ve bölgeler sunacak Khmer and Indonesia Civilization & Scenario Pack DLC’sini içerecek. Ek olarak Ride and Fall ve Gathering Storm genişlemelerini içeren Genişleme Paketi 49,99 dolar karşılığında alınabilecek.

Civilization VI bir medeniyetin geliştirilmesinde ilkel bir kabileden başlayarak sonunda dünyayı ele geçirebileceğiniz derin bir strateji oyunu. Bunu güçlü bir ordu, üstün teknoloji veya yüksek kültürel etkiye sahip olarak yapabilirsiniz. Gezegene hükmetme yolunda yeni şehirler kurmak, araştırmalar yapmak, askeri birlikler yerleştirmek ve daha pek çok şey yapmak için yeteneklerinizi kullanacaksınız. Ayrıca üç oyuncuya karşı çevrimiçi olarak da oynayabileceksiniz.

Civilization VI nihayet Kasım ayında PS4’e gelecek. Keşfetmeye, genişlemeye, sömürmeye ve yok olmaya hazır olun! Son olarak oyunun State of Play’de gösterilen fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz:

Kaynak: PlayStation Blog