Citadel: Forged With Fire’ın konsollara geleceği tarih açıklandı

Blue Isle Studios çevrimiçi RPG oyunu Citadel: Forged With Fire‘ın 1 Kasım 2019’da PlayStation 4 ve Xbox One’a geleceğini duyurdu. Şu anda Steam’de erken erişimde olan oyunun ilk olarak 11 Ekim’de çıkması planlanıyordu.

Geliştirici gecikmenin sebebini açıklamadı. Ayrıca oyunun konsollara gelişini duyuran yeni bir duyuru fragmanı yayınlandı. Citadel: Forged With Fire ertelemeye rağmen iyi görünüyor ve konsollara taşınacak deneyimi daha sorunsuz sunmak için biraz gecikme olması normal.

Citadel: Forged With Fire’da oyuncular sihir sanatını öğrenen amatör bir büyücü olarak rol alacaklar. Amaçları Ignus’un tehlikeli dünyasına girmek ve toprağın seçkin yöneticileri arasında bir isim yapmak. Oyunun resmi açıklaması şu şekilde:

“Citadel: Forged With Fire sihir, büyü ve krallık arasındaki çatışmayı konu alan devasa bir çevrimiçi sandbox RPG oyunu. Büyü sanatlarında yeni bir çırak olarak Ignus’un tehlikeli dünyasını araştırmaya başlayacaksınız. Amacınız: Kendiniz için bir isim oluşturup topraklarda hüküm süren Haneler arasında ün ve güç elde etmek.

Kendi kaderini takip etmek için tamamen özgürsünüz; müttefikler ve düşmanlar arasında rütbe yükseltebilir, hileli komplolar yapabilir, diğer oyuncuları avlayabilir, büyük ve benzersiz kaleler inşa edebilir, güçlü canavarları evcilleştirebilir ve zengin, ilgi çekici tarihlerini çözmek için keşfedilmemiş bölgeleri ziyaret edebilirsiniz. Nihai güce ve hükmetmeye giden yolu seçmek sizin elinizde.”

Citadel: Forged With Fire için gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın. Son olarak Blue Isle Studios’un konsollara özel olarak yayınladığı yeni fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz: