Celeste 500,000’den fazla sattı! Yeni zorlu seviyeler yolda

Geliştirici Matt Thorson, meşhur platform oyunu Celeste‘in beklentileri aştığını ve 2018’de 500,000’den fazla kopya sattığını açıkladı.

Ocak ayında piyasaya sürülen Celeste, ilk olarak Thorson ve Noel Berry tarafından prototip olarak 4 günde geliştirildi ve daha sonra zorlu oyun tarzı ve hikayesiyle hem kullanıcılar hem de eleştirmenler tarafından övgü alan bir oyuna dönüştü.

Twitter‘da oyunun satış başarısını ilan eden Thorson, 2019 yılının başlarında yayınlanacak bazı zorlu “veda” seviyeleri üzerinde çalıştığını da ortaya koydu. Seviyelerin çok zor olduğunu belirten geliştirici: “Yeni yılda bizi nelerin beklediğini duyuracağız. 2019’da görüşürüz.” dedi.

Oyunun bestecisi Lena Raine, oyunun resmi soundtrack’lerinin tüm platformlarda 6.000’in üzerinde sattığını ve Spotify’da 4 milyondan fazla yayınlandığını ortaya koydu: “Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Resmi olarak freelance (serbest çalışma) kariyerimi başlatmama ve hepiniz için harika müzikler yazmama devam etmemi sağladınız.” dedi.

Celeste, 2018’in favori oyunlarından biri oldu. Oyunla harika uyum sağlayan güçlü hikayesi ve 700’ün üzerinde zorlu platform mücadelesi yeni ve uzun bir soluk arayanlar için ideal.

Celeste, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformlarında dijital olarak mevcut.