Capcom resmi Resident Evil 2 klavyelerinin satışına başladı

Capcom, resmi Resident Evil 2 klavyelerinin satışına Japonya’da başladı. Klavye konsept olarak harika görünüyor, ancak fiyatı da bir o kadar yüksek…

Resident Evil 2’ye özel daktilo tarzı klavye

75.000 Yen (675 dolar – yaklaşık 4360 TL) Lexington klasik daktilo bluetooth klavye, oyunun eski kayıt sisteminden esinleniyor. Eski Resident Evil oyunlarında, güvenli bir odada bulunan bir daktilo ile bir mürekkep şeridi kullanarak oyunu kayıt ediyordu. Resident Evil 2 remake’de de aşağıdaki gibi görünüyor.

Resident Evil 2 Remake klavye resident evil 2

Capcom, akıllı telefonlar, tabletler ve PC’lerle kullanılabilen Resident Evil 2 remake Premium Edition klavye ile tam bir retro his yaratıyor. Şaryo, Enter tuşu olarak işlev görüyor ve klavyenin sol ve sağ tarafına takılan düğmeleri çevirerek ses ayarı yapılabiliyor ve sayfa yukarı veya aşağı kaydırılabiliyor.

Resident Evil 2 remake klavye resident evil 2

Daktilo, mürekkep şeridi bandıyla birlikte gelen Resident Evil 2 remake’in çeşitli özel sürümlerinin bir parçası olarak alınabiliyor ve artık Capcom Japonya web sitesinde satışta.

Ne yazık ki, daktilo klavye şimdilik sadece Japonya’da satışa sunulacak gibi görünüyor. Capcom oyunun Avrupa için koleksiyoncu sürümünü duyurdu, ayrıca Kuzey Amerika koleksiyoncu sürümü Rakko Polis Departmanı’ndan bir eşya kutusu içinde, Leon S. Kennedy heykeli, sanat kitabı ve RPD posteri ile gelecek.

Resident Evil 2 remake, 25 Ocak 2019’da PS4, Xbox One ve PC’de yayınlanacak. Oyunun hayranları için bu yeni klavye harika bir nostalji olacak.