Capcom, Devil May Cry 5 için hedeflenen tarihi açıkladı!

2019’un ilk çeyreği yayınlanan yeni oyunlarla dolu olacak ve Devil May Cry 5 de bu listeye katılacak. E3 duyuru fragmanında Capcom, 2019 yayın penceresini hedeflediğini açıkladı.

Şirket tarafından daha sonradan yapılan bir basın açıklamasında oyunun 2019 Mart sonundan önce çıkacağından özellikle bahsediliyor. Devil May Cry’ın sektördeki büyük markalardan biri olduğuna değinen Capcom, serinin 2001’de ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana toplamda 16 milyondan fazla sattığını açıkladı. Bakalım son oyununun yayınlandığı 2013’ten bu yana sessizliğini koruyan seri, Devil May Cry 5‘le kendini yeniden hatırlatacak mı.

Devil May Cry 5 Capcom’un önümüzdeki mali yıl için büyük kozu!

Capcom, oyunlarının çeşitliliği, değerlerinden yararlanarak ve bu markaları her mali yılda tutarlı bir şekilde yayınlayarak kurumsal değerini daha da artırmayı hedefliyor. Şirket eğlenceli oyun deneyimleri yaratmak için sektörün önde gelen oyun geliştirme yeteneklerinden yararlanarak tüm kullanıcıların beklentilerini karşılamayı vadediyor. Resident Evil 2 Remake ve Devil May Cry 5 şimdilik bu noktada en büyük kozlar gibi görünüyor.

Resident Evil 2‘nin yenilenen versiyonu da E3 2018’de tanıtıldı. 22 yaşındaki Resident Evil serisi, 1996’da ilk kez yayınlanmasından bu yana 83 milyon adet sattı ve seride en çok satan oyun neredeyse 5 milyon rakamına ulaştı. Resident 2 Remake 25 Ocak 2019’da yayınlanacak.