Spec Ops kooperatif modu Modern Warfare ile geri dönecek

Call of Duty: Modern Warfare Mayıs ayında ortaya çıktığından bu yana öncelikle hikaye moduna odaklandık. Infinity Ward gerçekçilik temelli bir anlatı geliştirmeyi amaçlıyor. Bununla birlikte çok oyunculu deneyim hakkında da bazı bilgiler gelmeye başladı. Stüdyo henüz çok fazla ayrıntıya girmese de, Spec Ops kooperatif modunun Modern Warfare ile geri döneceğini açıkladı.

Görünüşe göre yeni oyundaki Spec Ops aslında bir “mod” değil. Çünkü çok oyunculu deneyim Modern Warfare’in birleşik bir parçası olarak gelecek. Anlatı Yönetmeni Taylor Kurosaki E3 Coliseum panelinde kısaca konuştu:

“Çok oyunculu için önemli olan şey, birleşik bir deneyim olması. Mod değiller ve bu modlu bir oyun değil. Modern Warfare oynarken, tek oyunculu, çok oyunculu veya kooperatif; aynı dünyada oynuyorsunuz, Modern Warfare’i oynuyorsunuz. Yani Spec-ops geri dönüyor.”

Spec Ops modları, oyuncuların campaign seviyelerini tekrar ziyaret etmelerini ya da yenilerini keşfetmelerini sağlamak için daha önce Infinity Ward’ın Modern Warfare oyunlarında kullanıldı. Spec Ops’ta bir ortakla birlikte oyunculara tamamlamaları için yeni hedefler veriliyor. Ayrıca bu görevler tek başına da oynanabiliyor.

Şimdilik Kurosaki’nin Call of Duty: Modern Warfare’deki bu bileşenlerin mod olmadığını söyleyerek neyi kastettiği tam olarak açık değil. Belki de Modern Warfare, oyuncuların hikayeyi Spec Ops’un kooperatif seçenekleriyle deneyimlemesini sağlayacaklar. Campaign Oynanış Yönetmeni Jacob Minkoff daha önce tek oyunculu hikayenin doğrudan koperatif hikayeye geçtiğini belirtmişti. Yani durmak yok, olaylar sürekli devam ediyor. Çok oyunculu özellikler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktığında sizleri haberdar edeceğiz.

Call of Duty: Modern Warfare 25 Ekim 2019’da PlayStation 4, Xbox One ve PC için gelecek. Ayrıca E3 2019’dan gelecek tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.