Call of Duty: Modern Warfare’in İlerleme sistemi açıklandı

Call of Duty: Modern Warfare çeşitli modlar ve değişikliklerle dolu. Bir önemli değişiklik de çevrimiçi oyuncu ilerlemesine gelecek ve çok oyunculu modun Prestij sistemini tamamen değiştirecek.

Activision’ın yeni blog yazısına göre; Call of Duty: Modern Warfare sezonluk sıralama sistemi ve kilidini açabileceğiniz Subay Rütbeleri‘ni içerecek. Yani artık 55. seviyeye yükseldiğinizde ilerlemenizi kaybettiğiniz günler geride kaldı. Yenilenen serideki ilerlemenin nasıl işleyeceğine yakından göz atalım.

Call of Duty: Modern Warfare’de temel silahları, perk’leri, ekipmanları, Killstreaks ve Alan Yükseltmelerinin kilidini açmak için Enlisted Ranks (1-55) boyunca ilerleyeceksiniz. Ancak bu sefer 55 seviye tamamlandığında Prestij kazanamayacaksınız. Aksine Subay Rütbesi 1‘den başlayarak yeni ilerleme sistemine geçeceksiniz.

Call of Duty: Modern Warfare ilerleme sistemi call of duty

Her yeni sezonun başlangıcında, siz de Subay Rütbeleri sezonuna başlayacaksınız. Yeni sistemde her bir seviye de 5 yıldızlı General (100 seviye) rütbesine kadar Subay Zorluklarıyla karşılaşacaksınız. Her bir meydan okuma yeni şeritlerle ödüllendirecek ve her 10 şeritte bir amblem kazanacaksınız. Toplam 100 şerit üzerinde ilerlemek size rütbe atlatarak daha iyi bir amblem kazandıracak.

Ardından bir sonraki sezonda Subay Rütbeniz sıfırlanacak ancak Enlisted Rütbeniz aynı kalacak. Yeni İlerleme sisteminde 1-55 seviye Enlisted sıralamanız hiçbir zaman sıfırlanmayacak ve işlevsel öğeler hiçbir zaman yeniden kilitlemeyecek. Yani eski Prestij sistemindeki gibi her sıfırlama işleminin ardından silah ve ekipmanların kilidinini tekrar açarak eziyet çekmeyeceksiniz.

Call of Duty: Modern Warfare’de oyuncu XP’leri; oyunu oynayarak, günlük zorlukları, Subay Zorluklarını, kamuflaj mücadelelerini ve görevleri tamamlayarak kazanılabilecek ve daha fazla ödül sunan çok adımlı bir hedefin parçası olacak.

Silahların da ayrı bir ilerleme sistemi olacak. Silahlar seviye atlayıp deneyim kazanarak; Gunsmith’te kamuflaj eklentileri, silah güçlendirmeleri alabilecekler. Silahın seviyesini yükseltmek için yeterli XP’yi kazandığınızda, o silah için yeni bir eklenti, güçlendirme veya kamuflaj açabileceksiniz. Her silahın ortalama 50 eklentisi ve kazanılabilecek 100’den fazla kamuflaj deseni var.

Call of Duty: Modern Warfare için geri sayım başladı ve 25 Ekim’de PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına gelecek. Yenilenen serinin ilk oyunu için gelecek haber ve güncellemelere buradan erişebilirsiniz.