Call of Duty: Modern Warfare’in hikayesi test oyuncularını ağlattı

Infinity Ward, Call of Duty: Modern Warfare ile seriye hasılat rekoru kıran yeni bir oyun daha eklemeye hazırlanıyor. Ekip seriyi yeniden başlatarak, özellikle modern dünyayı sarsan çatışmalarla gerçekçiliği vurgulamayı hedefliyor. Ayrıca geliştiricilerin bunu yaparken çok güçlü bir hikaye hazırladıkları görülüyor. Hatta test oyuncularını ağlatacak kadar güçlü!

Stüdyonun Sanat Yönetmeni Joel Emslie ve Oyun Yönetmeni Jacob Minkoff, Call of Duty: Modern Warfare test oyuncularının yoğun duygularından bahsetti. Görünüşe göre, bu durum yeni oyunun daha gerçekçi ve etkileyici tonundan kaynaklanıyor. Emslie PCGamesN‘e şunları aktardı:

“İçerik ve riskler burda çok daha yüksek. Bu yüzden Townhouse gibi bir an yaptığımızda sadece daha fazla yankı uyandırıyor ve içlerinden geldiğine inanıyorum. Kesinlikle yeni ve nitelikli anlar yaratıyoruz.

Şimdi sahip olduğumuz ağırlık ve serinin önemi nedeniyle, bu hikaye gibisini Modern Warfare oyunlarında görmedim. Eski üçlemenin hikayeleri o dönem için harikaydı, ancak oyun topluluğunun şimdi daha fazlasını beklediğini, hikayenin daha karmaşık olması gerektiğini biliyorum. Ve gördüklerime göre; bu hikaye anlatısının gerçekten harika olduğunu düşünüyorum.”

Minkoff ise çok sayıda test oyuncusunun ağladığını belirtti. Emslie, Minkof’un videoyu gözleriyle görene kadar insanların ağladığına inanmadığını söyleyerek iddiaları doğruladı ve: “Gerçekten insani bir andı ve artık birilerini ağlatabilen bir oyun üzerinde çalışıyorum.” dedi.

Call of Duty: Modern Warfare böylesine duygusal tepkiler ortaya çıkarabiliyorsa, kitleleri kendine çekebilir. Sonuçta artık oyuncular artık bu tarz deneyimlerden daha fazlasını bekliyorlar. Infinity Ward’ın yeni hikayesinde ne kadar başarılı olduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz.

Yeni Call of Duty: Modern Warfare, 25 Ekim 2019 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına gelecek. Yeni Call of Duty oyunu için gelecek haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz. Geliştiriciler Modern Warfare serisinde alışılmışın dışında bir model sunmayı hedefliyor.