Call of Duty: Modern Warfare’in dosya boyutu PC’de 200 GB’ı aştı

Call of Duty: Modern Warfare, lansmanda 100 GB gibi yüksek bir boyutta gelmişti. Her gelen güncellemeyle dosya boyutunu daha da artıran oyun, artık neredeyse 2 katı büyüklüğe ulaştı.

Activision’ın birinci şahıs nişancı oyunu Modern Warfare’e birkaç gün önce 200 oyunculu Warzone maçlarını getiren yeni bir güncelleme geldi. Ancak güncelleme oyunu PC’de 200 GB’ın üzerine çıkardı. Güncellemenin ardından bir Reddit kullanıcısı oyunun PC’de kapladığı alana dikkat çekti. Ekran görüntüsünde oyunun dosya boyutunun tamı tamına 209 GB olduğu görülüyor.

Call of Duty: Modern Warfare’e disk dayanmıyor

Call of Duty Modern War call of duty

Diğer yandan PC GamesN, Modern Warfare’in oyunun dosya boyutunu incelediğinde 235 GB olduğunu tespit etti. Oyun sektöründe teknoloji ilerledikçe oyunların boyutları da büyüyor. Bu her ne kadar doğal görünse de, SSD disklerin yakın gelecekte oyunlara yetmeyeceğine işaret ediyor. Artık oyun oynamak için terabaytlık diskler standart haline gelmeye başlayacak gibi görünüyor.

PC oyuncuları bir yana, Call of Duty: Modern Warfare’i PS4 ve Xbox’ta oynayanlar depolama alanlarının yarısını harcadılar bile. Infinity Ward ve Activision oyuncuların Modern Warfare ve Warzone‘u ayrı ayrı indirmelerine izin vermek zorunda kalabilir. Oyuncular şu anda Warzone’u indirmek için tüm oyunu yüklemek zorundalar.

Call of Duty: Modern Warfare şu anda PC, PS4 ve Xbox One platformlarında oynanabiliyor. Call of Duty: Warzone ise ücretsiz olarak indirilebiliyor.