Call of Duty: Modern Warfare Beta’da lootbox sistemi göründü

Call of Duty: Modern Warfare beta sürümü serinin ‘Supply Drops’ adlı tartışmalı loot box sisteminin geri dönüşüne işaret ediyor. Modern Warfare betası PlayStation 4’te başladıktan sonra, oyuncular Supply Drop ifadesini fark ettiler.

Önceki Call of Duty oyunlarında Supply Drops oyuncuların oyun içi eşyalara erişmek için satın alabilecekleri eşya kutuları mekaniğiydi. Bu mekanik 2014’te çıkan Advanced Warfare ile birlikte Call of Duty oyunlarında yer alırken oyuncular serideki son birkaç oyunda uygulanan yöntemlerle ilgili sorunlar yaşamışlardı.

Call of Duty: WWII’da oyuncuların gerçek para veya oyun içi parayla satın alabildiği eşya kutuları Normandiya sahillerine uygulanmıştı ve sosyal medyada tartışmaları ateşlemişti. Ayrıca hem Call of Duty: WWII hem de geçtiğimiz yıl çıkan Call of Duty: Black Ops 4’ün eşya kutuları silah veya karakter gibi kozmetiklerin ötesinde bazı oyun içi eşyalar içeriyordu. Bu durum tam fiyat oyunu ve sezon geçişlerini almış olan oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı ve para karşılığı ek içeriklerin rekabette dezavantajlı hissettirmesine neden oldu.

Bir twitter kullanıcısı Call of Duty: Modern Warfare’de 6. seviyeye ulaştıktan sonra After Action Report sekmesinde “lootbox” başlığı altında yer alan “Supply Drops” kısmını paylaştı:

Şimdilik lootbox mekaniğinin Call of Duty: Modern Warfare‘e nasıl uygulanabileceği hakkında fikrimiz yok. Oyun sonuçta beta sürümünde ve lansmanda bazı değişikliklere uğrayabilir. Ancak eşya kutularıyla sıkıntılı bir geçmişe sahip olan seride böyle bir hamle oyuncuları üzecektir.

Call of Duty: Modern Warfare 25 Ekim 2019’da PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına gelecek.