Call of Duty: Modern Warfare’den ilk hikaye fragmanı geldi

Call of Duty: Modern Warfare uzun zamandır çevrimiçi çok oyunculu modlarıyla anılıyordu ve sıkça tanıtıldı. Hatta oyuncuların çok oyunculu modları denemelerini sağlayan beta haftaları gerçekleştirildi. Ancak hikayesi hakkında çok az şey biliyorduk.

Infinity Ward daha önce, yenilenen Modern Warfare’in seri tarihindeki önemli anların yanı sıra savaşın sert ve acımasız gerçeklerine değineceğini açıklamıştı. O zamanlar Captain Price’ın yeni versiyonuna kısa bir bakış atsak da oyunda tam olarak ne için mücadele edeceğimizle ilgili ayrıntılar sunulmadı. Call of Duty: Modern Warfare’in lansmanına yaklaşık 1 ay kala, State of Play yayınında karakterlere ve ortamlara daha fazla ışık tutan sinematik fragman gösterildi:

Call of Duty: Modern Warfare ilk kez 2007 yılında gelen klasik serinin yenilenmiş versiyonu ve 12 yıl sonra sosyal ve ekonomik konumlar çok farklı bir noktada. Savaşlar ve mücadele artık daha farklı. Yeni Modern Warfare her şeyiyle çağı yakalamaya çalışan bir oyun olacak. Anlatı Yönetmeni Taylor Kurosaki geliştiricinin yalnızca ayrıntıların değil, aynı zamanda verdikleri kararların doğruluğundan yakaladığından emin olmak için CIA, İngiltere Donanması ve eski Amerikan Deniz Komandosu gibi uzmanlarla çalıştıklarını açıkladı.

Call of Duty: Modern Warfare’in hikayesi hem mücadele için eğitilmiş seçkin Kademe 1 operatörlerine hem de çatışma zamanlarında silahlanmaya itilen milislere ve özgürlük savaşçılarına eğiliyor. Yukarıdaki fragman bize iki taraftan da daha bakış sunuyor ve bunları yeni ve geri dönen Modern Warfare karakterleriyle gizemli bir şekilde birleştiriyor.

Fragman son olarak Ekim 2020’ye kadar tam bir yıl boyunca PS4 sahiplerine özel olan Special Ops kooperatif Survival Modu’na hızlı bir bakışla son buluyor. Activision ve Sony arasındaki anlaşma PlayStation sahiplerine bazı avantajlar sağlıyor.

Call of Duty: Modern Warfare 25 Ekim’de PS4, Xbox One ve PC’ye gelecek.