Call of Duty Mobile Android ve iOS cihazlara geliyor

Activision, Call of Duty Mobile ile en büyük markalarından birini mobil cihazlara taşımaya hazırlanıyor. Oynaması ücretsiz olarak sunulacak Call of Duty Mobile oyuncuların gelecekteki betalardan haberdar olmak için kayıt olabileceği bir web sitesiyle duyuruldu.

Android oyuncuları Google Play Store‘dan ön kayıt olabilirler. Böylece akıllı telefonunuzun beta olarak yayınlansa bile, oynanabilir bir sürüm olduğunda sizi uyaracaktır.

Call of Duty Mobile market açıklamasında; Black Ops ve Modern Warfare serilerinin de aralarında bulunduğu Call of Duty oyunlarından klasik haritaları, silahların ve modları oynayabileceğimizi belirtiyor. Yeni oyunun geliştiricisi; Age of Valor ve Age of Gunslingers Online gibi oyunlarıyla bilinen Tencent şirketi Timi Studio.

Call of Duty Mobile neler vadediyor?

Call of Duty Mobile‘ın resmi web sitesinde yayınlanan kısa bir ön izleme videosu var. Diğer Call of Duty oyunlarıyla, özellikle karadaki deneyim oldukça benzer. Grafikler serinin neredeyse PS3 kalitesinde ve mobil cihazlarda bu kaliteyi yakalayabilecekleri düşünüldüğünde harika görünüyor. Timi studio çoğu platformda oldukça kararlı çalışan Unity oyun motorunu kullanmayı seçti. Fragmanda Captain Price gibi bazı hayranların favori karakterleri yer alırken, video “DAHA FAZLASI GELECEK” metninin ardından battle royale gibi görünen bir oyun moduyla sona eriyor.

Android ve iOS’a özel olacak Call of Duty Mobile Nuketown, Crash, Hijacked ve gibi ikonik haritaların yanı sıra Team Deathmatch, Search and Destroy ve All-For-Free gibi çok oyunculu modlara sahip olacak. Ayrıca oyunculara dereceli modda zirveye tırmanarak oyun içi ödüller kazanma şansı verilecek. Klasik karakterler, silahlar, kıyafetler, skor serileri ve ekipman parçalarını kullanarak donanımınızı özelleştirebileceksiniz.

Oyun dünyası hızla mobil platformlara taşınmaya devam ediyor. İster sevin ister sevmeyin, mobil oyunların da hem pazarda hem de erişilebilirlikte öne çıkmaya başladığı bir dönemdeyiz. Epic Games’in mobil oyunu Fortnite Battle Royale, oyunun tüm platformlarda 200 milyondan fazla oyuncu ve yüz milyonlarca dolarlık gelirde önemli pay sahibi.

Call of Duty Mobile Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak oynanabilecek. Özellikle battle royale kanadında PUBG ve Fortnite gibi dişli rakipler karşısında nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.