Call of Duty: Black Ops 4 ilk yeni battle royale haritasını alıyor

Call of Duty: Black Ops 4‘ün battle royale modu Blackout şimdiye kadarki en büyük değişikliğini alıyor. Yeni harita “Alcatraz” Treyarch ve Activision tarafından açıklandı. Alcatraz oyuna eklenen ilk harita olacak ve ilk olarak PlayStation 4 oyuncuları 2 Nisan (bugün) itibarıyla deneyimleyebilecek. Yeni harita yakın gelecekte diğer platformlarda da yayınlanacak.

Alcatraz’ın yalnızca Blackout’a eklendiğini belirtelim. Oyunun ilk haritasını değiştirmeyecek ve oyuncular ikisi arasında seçim yapabilecekler. Alcatraz, hem uzun hem de yakın menzilli bir mücadeleyle ve size rakiplerinizi avlamak için birçok seçenek sunacak. Hapishanenin dışında olmak, uzaklarda saklanmanıza ve düşmanlarınızı uzak mesafeden alt etmenize izin verirken, içine girdiğinizde rakip takımla doğrudan çatışmaktan başka seçeneğiniz olmayacak.

Call of Duty: Black Ops 4’ün Blackout modunun şimdiye kadar aldığı en önemli değişiklik bu olacak. Ayrıca yeni haritayı kutlamak için Blackout’a Nisan ayının sonuna kadar “ücretsiz” erişilebilecek! Şu anda elimizdeki tüm bilgiler bunlar, ancak daha fazlası ortaya çıktığında sizleri güncelleyeceğiz.

Duyuruda “konsol için çevrimiçi çok oyunculu abonelik” gerektiği belirtiliyor. Yani katılmak için PlayStation Plus üyeliğine ihtiyacınız olacak gibi görünüyor. Ancak Call of Duty: Black Ops 4‘ü henüz satın almayan oyunculara, ancak oyunun neler sunabileceğini görme fırsatı sunacak. Call of Duty: Black Ops 4 daha önce de Blackout için ücretsiz deneme süreleri sundu ancak bu şimdiye kadarki en uzun olanı.

Call of Duty: Black Ops 4 şu anda PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabiliyor. Alcatraz haritası 2 Nisan’da PS4’te yayınlanacak.