Call of Duty: Black Ops 4 ilk gün yaması 50 GB boyutunda olacak!

Call of Duty: Black Ops 4‘ün fiziksel sürümü, yaklaşık 50 GB ilk gün yaması gerektirecek. Yeni battle royale modu Blackout, güncellemenin yaklaşık %30’u indirildikten sonra çalışabilecek.

Call of Duty: Black Ops 4 için geri sayım başladı, ancak yeni destek paylaşımı PS4 ve Xbox One oyuncularının oyunu oynayabilmeleri için büyük bir indirme yükü ile karşı karşıya kalacağını açıkladı.

Call of Duty: Black Ops 4, PS4 kullanıcılarını zorlayacak

Treyarch, Activision Destek Sayfasında yayınladığı yazıda yamanın, Xbox One ve PS4’te Çok Oyunculu, Zombies ve Specialist Headquarters modlarında oynamak için gerekli olduğunu ortaya koydu. Ayrıca Blackout Battle Royale modunun, güncellemenin yaklaşık %30’unun tamamlanmasıyla (yaklaşık 16-20GB arası) oynanabilir olacağının altı çizdi.

Yükleme işlemi Xbox One’da daha basit şekilde gerçekleşecek olsa da, PS4 oyuncuları daha dolambaçlı yollardan geçecek.

PS4, oyunları güncellerken tamamen yeniden kopyalar, bu yüzden PS4 oyuncuları 50GB güncellemesini yüklemek için 115 GB boş alana ihtiyaç duyacaklar. Ardından, yükleme yaklaşık olarak %30’a geldiğinde Blackout modunu oynamak isteyenler “Update to Latest Version” (Son Sürüme Güncelle) seçeneğini kullanarak bunu gerçekleştirebilecekler.

Treyarch, Call of Duty: Black Ops 4 oyuncularına, konsollarını son sürüme yükseltmelerini öneriyor. Ayrıca kutulu sürümün üzerinde yazan bilgilere göre oyun, minimum 100 GB alana gereksinim duyuyor.

Call of Duty: Black Ops 4, PC, PlayStation 4, Xbox One için 12 Ekim’de çıkacak.