Call of Duty: Black Ops 4 için dünyanın en karanlık odası yapıldı!

Blackout?

Activision ve Treyarch, Call of Duty: Black Ops 4‘ün lansmanını kutlamak için oyuncuların deneyimleyebilecekleri dünyanın en karanlık odası olan “Black Ops House”u yaptı. Black Ops House, İngiltere merkezli Surrey NanoSystems iş birliğiyle dünya rekoru kazanan özel malzeme Vantablack ile yapıldı.

Vantablack’i daha önce duymuş olabilirsiniz. Dünyanın en karanlık malzemesi ve doğal ışığın etkisini %99.965’a kadar soğuruyor. Yansıyan ışık, kaplamanın hücresel yapısı içindeki nanotüpler yardımıyla tutularak yüzeye çıkması engelleniyor. Malzemenin özellikleri, kapladığı her şeyi yansıtılan ışık kaynakları tarafından tanımlanamaz hale getiriyor. Vantablack’in üç boyutlu bir yüzeyi nasıl etkilediğini aşağıda görebilirsiniz.

Vantablack call of duty

Blackout adeta gerçek oldu!

Black Ops House‘un içi ve dışı tamamen Vantablack VBx2 ile kaplandı. Yukarıda gördüğünüz gibi Vantablack ışıklı bir ortamda bile tanımsız bir boşluk yaratıyor. Tek ışık kaynağının TV ekranı olduğu tamamen karanlık bir odada ne gibi bir etki yaratabileceğini hayal edebilir misiniz?

Yukarıdaki kısa videoda, Treyarch’tan Jason Blundell ve Surrey NanoSystems’ten Ben Jensen, dünyanın en karanlık odasının, sadece Call of Duty: Black Ops 4’e ve önünüzdeki ekrana tam odaklanmaya olanak tanıyan duyusal bir yoksunluk olduğunu anlatıyor. Kullanılan malzeme adeta bir odanın içinde olmadığınızı hissettiriyor. Odanın içinden, hatta televizyondan bile ışık yansımıyor, bu nedenle oyuncular aslında karanlığın belirsiz boşluğu içinde oynuyorlar. Call of Duty: Black Ops 4’ü Blackout (Karartma) adlı yepyeni bir modla tanıtmanın daha iyi bir yolu var mı?

Maalesef, dünyanın en karanlık odasını deneme şansı biraz zor. Yapı Londra’da inşa edildi ve bunu deneyimleme ayrıcalığı olanlar arasında Profesyonel Futbolcu Dele Alli ve bazı tanınmış içerik yapımcılarını da içeren Call of Duty topluluğu üyeleri vardı.

Call of Duty: Black Ops 4 12 Kasım’da PlayStation 4, Xbox One ve PC için yayınlandı. Call of Duty: Black Ops 4 hakkında tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.