Call of Duty: Black Ops 4 güncellemesi (1.10) neler sunuyor?

Call of Duty: Black Ops 4‘ün 1.10 güncellemesi PS4, Xbox One ve PC’de yayınlandı ve oyuna birçok değişiklik getirdi. Resmi Black Ops 4 Reddit başlığına gönderilen güncelleme notlarında, geliştirici Treyarch bu büyük yamayla gelen her şeyi ayrıntılı olarak açıkladı.

Black Ops 4’ün ücretsiz, kış temalı Operation Absolute Zero güncellemesi, 11 Aralık’ta PlayStation 4 (PS4’e özel erken erişimle) oyuncularına sunulmuştu ve artık PC ve Xbox One oyuncuları için de geldi.

Güncellemeyle Operation Absolute Zero‘ya gelen değişikliklerle; yeni uzman Zero’nun çok oyunculu modda Buz Kracağını (Ice Pick) kazanması artık daha fazla zaman gerektirecek. Ayrıca Scorestreaks ve Torques Barricade vb. hacklemesi artık daha fazla zaman alıyor.

1.10 güncellemesi ayrıca, oyuncuların özel bir maç başlatmasını ve takım arkadaşlarıyla çalışmalarını ve battle royale haritasını keşfetmelerini sağlayacak özel bir maç başlatabildiği Blackout özel oyunlarını da (custom games) beraberinde getiriyor.

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout call of duty

Blackout’taki özel oyunlar başlangıçta solos, duos ve quads’taki özel maçlar gibi 12 oyuncuya kadar destek verecek. Treyarch Call of Duty: Black Ops 4’ün battle royale modunda bu sayıyı zamanla artırmayı planlıyor. Diğer iyileştirmeler arasında, ikmal uçakları gibi araçlarda sesin düşürülmesi de var; böylece oyuncular oyundaki seslere daha iyi odaklanabilecek.

PS4’te, uzman karakterlerin kilidi açıldı ve oyuncular karakter görevlerini tamamlamak zorunda kalmıyorlar. Tamamlayan oyunculara “The Numbers” olarak adlandırılan Blackout’a özel yeni bir kıyafet verilecek ve elde etmek isteyenler karakter görevlerini tamamlayabilirler.

Ayrıca PS4’te, kaçakçılık zulaları harita boyunca bulabileceğiniz yeni bir tedarik stoku olarak Blackout’a geliyor. Ayrıca Black Market’tan yeni Secret Santa ve Slay Bell yakın muharebe silahlarını içerebilirler. Bu hafta için planlanan diğer Blackout güncellemeleri arasında, silah kamuflaj desteği ve zırh dayanıklılığı ve zırh plakalarının ayarlanması da yer alıyor. Zombiler için, kalıcı duraksama sorunları da ortadan kaldırıldı.

Call of Duty: Black Ops 4’ü kontrol cihazıyla oynayanlar oynayanlar için, yeni bir otomatik-sprint seçeneği de eklendi. Oyuncular sol çubuğa (L3) çift tıklayarak her üç modda da aktif hale getirebilirler. Bu özellik seçenekler (options) menüsündeki kontroller (controls) sekmesi altında etkinleştirilebilir.

Call of Duty: Black Ops 4 Operation Absolute Zero call of duty

Call of Duty: Black Ops 4’ün 1.10 Güncellemesi ile gelen değişikliklerin tam listesi son derece uzun olmasına rağmen, tüm platformlarda öne çıkan bazı özellikleri özetleyelim:

 • Black Market’ta çok oyunculu ve Blackout modlarında kullanılabilecek Tier 1 Zero kilidi açıldı
 • Hijacked, ARAV, yeni silahlar ve IX Zombies karakter görevleri Blackout’a eklendi
 • Blackout özel oyun desteği eklendi
 • Blackout için ses ve harita geliştirmeleri
 • Zombies’te bir dizi sorun ve açık düzeltildi
 • 100 Kademeyle yenilenen Black Market
 • Zero için denge ayarlamaları ve kararlılık düzeltmeleri
 • Yarı kapalı soygun çok oyunculuda önerilen oyun listesi
 • Blackout’ta harita iyileştirmeleri
 • Zombies’te oynanış ve kararlılık geliştirmeleri
 • Tüm modlar için otomatik sprint (depar) seçeneği eklendi
 • Map Pack, Mercenary Deathmatch and Mercenary Objective Moshpits Black Ops Pass sahiplerine özel kategoriye eklendi
 • TAK-5’in oyuncuları amaçlanandan daha yüksek sağlık seviyelerine yükseltmesini sağlayan bir açık kaldırıldı
 • Zero oyuncusu birden fazla düşman eşyasını hacklemeye çalıştığında veya sona ermek üzere olan bir barikatı hacklediğinde oluşan çökmeler düzeltildi

Call of Duty: Black Ops 4 hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız incelememizi okuyabilirsiniz.