Brawlhalla artık tüm platformlarda çapraz oyunu destekliyor

Ubisoft’tan çapraz platform müjdesi geldi. Brawlhalla oyuncuları artık çapraz oyunla PlayStation 4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch’te birbirleriyle mücadele edebilecekler. Daha önce diğer üç platform birlikte oynayabiliyordu ancak PlayStation 4 sürümü de listeye dahil oldu.

Artık Sony tarafından onaylanan çapraz oyun desteğiyle tüm platformlar birbirleriyle savaşabiliyor. Bunun en faydalı yanı oyuncu tabanının büyümesi ve farklı platformlara sahip arkadaşlarla oynayabilmek. Brawlhalla’nın çapraz oyun özelliği böylece PlayStation 4 oyuncularına da büyük bir avantaj sağlıyor.

Şimdiye kadar PlayStation 4 oyuncuları resmi etkinliklere ve geliştiriciler tarafından düzenlenen turnuvalara katılamıyordu. Artık herkes katılabiliyor. Oyunun resmi Twitter hesabından yeni turnuvalar duyuruldu ve PS4’te Brawlhalla oynuyan tüm oyuncular kayıt yapabiliyorlar.

Brawlhalla oynaması ücretsiz bir platform dövüş oyunu. Oyuna zaman içinde eklenen konuk karakterler ilgi çekiyor. Ubisoft’un hem geliştiriciyi hem de oyunun haklarını satın almasının ardından ilk dalga Rayman’la başladı. Ardından Shovel Knight etkinliği, popüler animasyon serisi Adventure Time’dan Jake ve Finn, son Hellboy filminden birkaç karakter, rakip platform dövüş oyunu Rivals of Aether’dan karakterler ve hatta birkaç WWE yıldızı oyuna gelmişti.

Brawlhalla oynuyor musunuz? Popüler platform dövüş oyunu hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.