Borderlands serisinin satışları 43 milyonu aştı

Borderlands serisi üçüncü oyunun gelmesiyle yeniden hareketlendi. Borderlands 3’ün tanıtılmasından birkaç hafta sonra, yayıncı Take-Two serinin son satış rakamlarını açıkladı.

Borderlands serisi tüm sürümleriyle birlikte platformlar yer aldığı platformlarda dünya çapında 43 milyondan fazla kopya sattı. Bu sayı mağazalara gönderilen, ancak henüz satışı yapmamış sürümleri içeriyor. Ancak son 10 yılda yayınlanmış olan sürümlere göre seri için hala büyük bir başarı söz konusu.

Bu rakam PSVR, PlayStation Vita ve Tales from the Borderlands’i de içeriyor mu bilemiyoruz. Daha çok sanal gerçeklik ve mobil sürümlerin serinin başarısına katkıda bulunma olasılığı yüksek.

Take-Two’nun gelir toplantısında serinin 43 milyonluk satışının 20 milyonunu sadece Borderlands 2’nin oluşturduğu belirtildi. Yayıncı ayrıca, Borderlands 2’nin oyuncu sayısını da açıkladı. Oyun hala ayda 1 milyondan fazla oyuncuyla yoluna devam ediyor. Yeni çıkan güncellemeler ve Borderlands 3 sayesinde Steam oyuncularında son zamanlarda büyük bir artış görüldü.

Yayıncı Borderlands serisinde “her bir oyunda gelişim göstermek” istediğini de söyledi. Take-Two, Borderlands 3 ile önceki oyunun 20 milyonluk performansını aşmayı planlıyor. Gelir toplantısında ayrıca serinin merakla beklenen yeni oyununun şu ana kadar “olumlu” karşılandığı açıklandı. Geçtiğimiz haftalarda Gearbox CEO’su CEO Randy Pitchford çalışanlara kötü davranmakla ve fiziksel saldırıyla suçlanıyordu. Yaşananların ve E3 2019‘un bu olumlu gidişatı olumlu ya da olumsuz nasıl etkileyecek, göreceğiz.

Borderlands 3, 13 Eylül’de PlayStation 4, PC ve Xbox One için yayınlanacak. Oyun çok sayıda özel sürümle birlikte ön siparişe açıldı.