Borderlands Game of the Year ESRB’de derecelendirildi

İlk Borderlands‘i PlayStation 4 veya Xbox One’da oynamak istiyorsanız yakında kavuşacağınızı söyleyebiliriz. Konsollara ve PC’lere gelecek Game of the Year sürümü ESRB web sitesinde derecelendirildi.

Borderlands Game of the Year sürümü ilk defa görülmüyor. Oyun daha önce geçtiğimiz Mayıs ayında Kore Derecelendirme Kurulu’nda ortaya çıkmıştı.

Yenilenen 2019 sürümü, geliştirici Gearbox’ın çok sevilen ganimet ve nişancı mekaniklerini Ekim 2009’da ilk kez PS3 ve Xbox 360’ta sunmasının ardından 10. yılını kutlamak için yeni nesil konsollara geliyor. Oyunun ilk Game of the Year sürümü 2010’da PC platformuna gelmişti.

ESRB’nin yeni listesinin her zaman olduğu gibi doğru olduğunu varsayıyoruz ve Borderlands 1‘in PS4 ve Xbox One’a ilk kez geleceğini söyleyebiliriz. Daha önce Borderlands 2 ve Borderlands: The Pre-Sequel’i içeren Borderlands: The Handsome Collection 2015’te konsollara gelmiş, ancak serinin ilk oyununu es geçmişti.

Ayrıca yeni Game of the Year sürümü; ana oyunu ve tüm DLC’leri (The Zombie Island of Dr. Ned, Mad Moxxi’s Underdome Riot, The Secret Armoury of General Knoxx, ve Claptrap’s New Robot Revolution) içerecek.

Geliştirici Gearbox Software 28 Mart’ta gerçekleşecek PAX East 2019 paneline katılacak ve uzun zamandır söylentilere konu olan Borderlands 3‘ü nihayet tanıtacak.