Borderlands 3 yetişkin diyaloglar ve şiddet içerecek

Entertainment Software Rating Board (ESRB) Gearbox Software’in merakla beklenen yeni oyunu Borderlands 3 için derecelendirmesini yayınladı ve beklendiği gibi oyunu Yetişkin (ESRB 17+, PEGI +18) kategorisine eklendi. Ancak derecelendirmenin özeti bazı diyalogları ve görseller ortaya koyuyor.

Öncelikle Borderlands 3’teki diyaloglardan bazıları cinsellik örnekleri içeriyor:

“Birileri sevişme öncesi ayak masajı yaptırmayacak gibi görünüyor

Ben her zaman bugün olduğu gibi sigara içen ateşli içten yanmalı bir seks motoru değilim

Ben seks işlerinden bahsediyorum! Enerjim varsa iki tur”

Borderlands 3’te hikaye boyunca sıkça duyacağınız “f*k” “sh*t” ve “a*shole” gibi argo kelimeler de olacak. Derecelendirmede oyundan bazı şiddet örnekleri de verilmiş. Örneğin; düşmanların kan ve vücut parçaları ile patlamasına neden olan silahlar, kazığa oturtulmuş kesik başlar, yanan insan cesedi, vücut parçaları ve kan içeren çıkaran bir öğütücü ve kopmuş parmaklarla süslenmiş bir doğum günü pastası…

Ayrıca Borderlands 3, ESRB derecelendirmesinde şöyle tanımlanıyor:

“Oyuncuların gezegenlerde yaya ya da araçlarla dolaştığı, savaş görevlerinde bulunduğu ve Sığınak Avcısı rolünü üstlendiği birinci şahıs nişancı. Oyuncular yeni gezegenleri keşfeder, karakterlerle etkileşime girer ve belirli düşmanları öldürür veya eşya/bilgi edinmek için görevleri kabul eder. Oyuncular şiddetli savaşlarda düşmanları öldürmek için tabanca, makineli tüfek, pompalı tüfek, bomba atar ve patlayıcılar kullanır. Savaşlar gerçekçi silah sesi, acı çığlıkları ve sıkça kan sıçraması etkileri içerir.”

Açıklamalara bakılırsa Borderlands 3’ün kan ve şiddetten fazlasını içereceğine eminiz. Oyunu çocuklarınıza oynatmadan önce bunları göz önünde bulundurmanız ve dikkatli olmanızı öneririz.

Borderlands 3, 13 Eylül 2019’da PlayStation 4, Xbox One, PC (Epic Games Store) ve Stadia platformlarına gelecek. Oyun hakkında gelecek haber ve güncellemelere buradan erişebilirsiniz.