Borderlands 3’e yeni DLC karakterleri gelmeyecek

Borderlands 2 ve Pre-Sequel’e lansman sonrasında oynanabilir karakter gelmişti, ancak Borderlands 3’te daha fazlasını beklemeyin. Borderlands Show yayınının bitimine yakın yapılan soru-cevap etkinliğinde oyunun yönetmeni Paul Sage üzücü haberi verdi ve nedenini açıkladı.

Sage, Gearbox’ın önceki genişlemelerden elde ettiği verilere göre çoğu oyuncunun ek karakterlere ilgi göstermediğini ve bu yüzden 4 ana karakteri değişik yollarla sunma kararı aldıklarını açıkladı:

“Bana daha önce kullandığımız verileri soruyordunuz. Aslına bakılırsa gördüğümüz şey insanlar karakteri aldıklarında, herkes değil ama bir çok insan, karaktere ilgi göstermedi ve kalmasını istemedi. Dahası, Borderlands 3’te karakterlerin kendi içindeki çeşitliliğe ve birçok farklı kurguya odaklandık. Risk aldığımız yer burasıydı. Şimdi bazı insanlar daha fazla karakter isteyebilir ancak ben bunun Borderlands 3 için doğru yol olduğunu düşünmüyorum”

Sage geçmiş oyunlardan elde edilen verilere göre oyuncuların DLC karakteriyle “yaklaşık 5 seviye oynadıklarını ve ana tercihlerine döndüklerini” ekledi.

Borderlands 2 ve Pre-Sequel, 4 başlangıç sınıfına ek olarak toplamda 6 yeni karakter almıştı. Borderlands 3 yine 4 başlangıç karakterine sahip ancak her biri kendi yetenek ağacına ve değişen becerilere sahip. Sage’in mevcut karakterlerde çeşitlilik olarak adlandırdığı özellik de muhtemelen bu.

Borderlands Show yayınında Ekim ayında gelecek ücretsiz bir Cadılar Bayramı içeriği olan Bloody Harvest‘i de ayrıntılı olarak tanıtıldı. Güncellemeyle Sığınak Avcıları lanetli düşmanlarla karşı karşıya kalacak ve bu düşmanlar öldürüldüğünde hayaletleri oyuncuların görüşünü bulanıklaştıracak ve onları zayıflatacak gizemli bir sis oluşturacaklar. Sonunda Kanlı Hasat Baronu (Baron of Bloody Harvest) ile karşılaşacaklar.

Borderlands 3 için gelecek tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak: GameSpot