Borderlands 3 yazarı Tales from the Borderlands’i sürdürmek istiyor

Telltale Games yeni bir yönetimle oyun dünyasına geri döndü. Haliyle stüdyonun hangi oyunları yapacağıyla ilgili sorular çok fazla. Telltale Batman ve The Wolf Among Us’ın haklarına hala sahip olsa da The Walking Dead artık Skybound Games’e ait. Değişimin Borderlands gibi diğer lisanslı projeler için ne anlama geldiğini henüz bilmiyor olsak da, Borderlands 3’ün yazarı fırsat verilirse Tales from the Borderlands’i devam ettirmek istediğini açıkladı.

Borderlands 3’ün ortak yazarı Sam Winkler Comicbook ile yapılan bir röportajda bu konuyu ele aldı. Yazar, Telltale’in Tales from the Borderlands serisini daha fazla keşfetmek isteyip istemediği sorulduğunda bu fikre olan ilgisini ortaya koydu:

“Tales from the Borderlands Sezon 1’e kaldığı yerden devam etmeyi çok isterdim. Orada çözülmemiş birçok konu var ve bazı karakterleri Borderlands 3’e getirmemize rağmen hala çok fazla soru işareti var.”

Winkler’ın bahsettiği “soru işaretlerinin” bir kısmının Borderlands 3’te ele alınacağı anlaşılıyor. Örneğin Tales from the Borderlands’in ‘Catch A Ride’ bölümünde Scooter ölmüştü ve Borderlands 3 ona atıfta bulunacak. Ayrıca Rhys iki seri arasında köprü görevi görecek bir diğer karakter olarak onaylandı. Bunların yanı sıra Winkler, Borderland 3 oyuncularının Tales from the Borderlands’ten daha fazla referans bulabileceklerini açıkladı: “Tales’in sıkı hayranıyım ve bazı wiki makalelerini yönlendirecek ipuçları ve bilgiler yazabilirim.”

Borderlands 3 çıktığında söz konusu bilgilerin ne olduğunu görebileceğiz. Gearbox tarafından geliştirilen serinin 3. oyunu PlayStation 4, Xbox One ve için 13 Eylül’de çıkacak.