Borderlands 3’ün PS4 bölünmüş ekran sorunu düzeltilecek

Gearbox Software ve 2K’nın yeni oyunu Borderlands 3 yıllar süren bekleyişin ardından PS4, Xbox One ve PC (Epic Games Store) platformlarında çıktı. Oyun genel olarak olumlu eleştiriler almış olmasına rağmen PS4’ün bölünmüş ekranında gecikmeye neden olan bazı sorunlar yaşanıyor.

Bir 2K temsilcisi IGN‘e yaptığı açıklamada geliştiricilerin Borderlands 3’teki sorunun farkında olduğunu ve düzeltmek için çalıştıklarını söyledi. 2K’ya göre PS4 bölünmüş ekranda oynayan oyuncular “ağır çatışmalarda oyunculardan biri ECHOdevice’ine girip yetenek ağaçları ve menülerde gezinirse” gecikme yaşanıyor. Gearbox Software, Borderlands 3 deneyimini optimize etmek için çalışmaya devam ediyor. Geliştirici oyunculara büyük karşılaşmalarda mücadele ederken takım arkadaşlarını yalnız bırakmamalarını öneriyor. İşte sorun hakkında yapılan resmi açıklama:

“Bölünmüş ekranlı kooperatif oyun sırasında ağır çatışmalarda ve oyunculardan birinin ECHOdevice’ine girerek yetenek ağaçlarında ve menülerde gezinmesiyle gecikme yaşanabildiğini biliyoruz. Borderlands 3 deneyimini optimize etmek için çalışmaya devam etsek de, bölünmüş ekran oyuncularına büyük karşılaşmalardan önce savaşa hazırlanmalarını ve takım arkadaşlarını çatışmada yalnız bırakmamalarını tavsiye ediyoruz!”

Sorunun ne zaman çözüleceği açıklamada yer almadı. En azından geliştiriciler sorunun farkında ve sorunu çözmek için Borderlands 3’ü güncelleyecekler. Lansman gününde yaşanan sorun hayal kırıklığı yaratsa da, Gearbox oyunu zamanında düzeltmek için gerekli araçlara ve beceriye sahip.

Borderlands 3 için gelecek tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz. Son olarak popüler serinin yeni oyununun sinematik lansman fragmanını kaçıranlar için paylaşalım: