Borderlands 3 PAX East 2019’da tanıtılacak!

Gearbox Software PAX East’te uzun zamandır beklenen Borderlands 3’ü ortaya çıkarmaya hazırlanıyor. Geliştirici Twitter’dan yaptığı duyuruda; üzerinde 28 Mart Boston, MA yazan yol tabelasının görselini yayınladı. Bu işaretin üzerindeki çıkış numarasının 3 olduğu görülüyor.

Gearbox’ın PAX East 2019’da Borderlands 3‘ü göstereceği konusunda hiçbir ipucu yok. Geliştirici düzenli aralıklarla planladığı PAX East sunumunu bu yıl 28 Mart Perşembe günü saat 21.00’da yapacak. Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada “daha önce görülmemiş sürpriz duyururuların” geleceği vurgulanmıştı:

“Borderlands, Battleborn, Brothers in Arms için en son haberler ve güncellemelerle birlikte Gearbox Software ve Gearbox Publishing’in perde arkası göz atma fırsatı. Daha önce hiç görülmemiş tanıtımlar, özel oyunlar ve sürprizler var, bu yüzden kaçırmayın!”

Artık Gearbox’ın Borderlands 3 üzerinde çalıştığı kesinleşti. Gearbox başkanı Randy Pitchford, PAX East 2015’te stüdyoya “bir sonraki Borderlands’i” yaratmasında yardım edecek yeni bir yetenek aradığını söylemişti.

Serinin son oyunu Borderlands 2 PlayStation 3, PC ve Xbox 360platformlarında yayınlanmıştı ve o zamandan bu yana 6 yıldan fazla bir süre geçti. Gearbox ve diğer yapımcılar o zamandan bu yana Borderlands: The Pre-Sequel, Tales from the Borderlands ve Borderlands 2 VR deneyimini yayınladı. Artık Borderlands 3 için heyecanlı bekleyiş başlıyor.

PAX East 2019 etkinliği 28-31 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.