Borderlands 3 ilk beş günde 5 milyon kopya sattı!

Borderlands 3 pazarda geçirdiği ilk beş günde dünya çapında 5 milyon kopya satarak şimdiden büyük başarı yakaladı. 2K’nın son basın bültenine göre; bu ticari başarıyla Borderlands serisi yayıncının milyar dolarlık seviyede ikinci markası oldu. Ek olarak Borderlands 3 ilk beş günde Borderlands 2’den %50 daha fazla satış yaparak 2K’nın en hızlı satan oyunu oldu.

Kırılan rekor sadece bu kadarla da kalmadı. Tüketicilerin %70’i oyunu dijital mağazalar üzerinden satın aldı ve Borderlands 3, 2K’nın platformlar arası oyunları içinde en yüksek dijital satış yüzdesine ulaştı. Ayrıca Epic Games Store’daki ön sipariş rekorlarını da kırdı ve 2K tarihindeki tüm oyunlar arasında en yüksek ön sipariş satışını yaptı. Serinin yeni oyunu performansıyla yayıncının beklentilerini kesinlikle aşmış olmalı.

Basın açıklamasına göre birinci şahıs nişancı oyunu Twitch yayınlarında da kendini gösterdi. Borderlands 3 lansman gününde en çok izlenen oyun oldu ve o zamandan beri platformun en çok izlenen 5 oyunu arasında yer aldı. Ancak lansmandan sonraki haftayı büyük bir düşüşle kapattı. Yine de yeni Borderlands Twitch’te serinin genel performansından daha iyisini sergiliyor ve 14 milyon saatten fazla izlendi. 2K’ya göre Borderlands 3 şimdiden Borderlands 2’nin 7 yıl içinde başardıklarının yarısından fazlasına ulaştı.

Borderlands 3 PlayStation 4, Xbox One ve PC (Epic Games Store) platformlarında çıktı. Oyunun Bloody Harvest güncellemesi tanıtıldı ve Cadılar Bayramı içerikleri sunacak. Gearbox gelecek aydan itibaren yeni bir bölge, yeni düşmanlar, boss, donanımlar ve daha pek çok şey getirecek.