Borderlands 3’ün çıkış tarihi ve yeni platformu sızdırıldı

Borderlands 3 resmi olarak PAX East 2019’da duyuruldu. Serinin yeni oyunu için en önemli sorulardan biri de ne zaman yayınlanacağı. Borderlands Twitter hesabı cevabı “yanlışlıkla” verdi. Paylaşım kısa süre içinde silinmiş olsa da Twitter kullanıcısı Wario64 ekran görüntüsünü almayı başardı.

Borderlands 3 tweetinde: “Kargaşa 13 Eylül’de geliyor. Altın Silah Kaplamaları Paketi için şimdi sipariş ver!” mesajı paylaşıldı. Gearbox 2019’u “Borderlands Yılı” olarak adlandırdığı için oyunun zaten bu yıl çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Geliştirici serinin yeni oyunu üzerinde 5 yılı aşkın süredir çalışıyor.

Bugünün 1 Nisan olduğunu göz önünde bulundurarak, stüdyo üyelerinin mizah anlayışına sahip olması ihtimali de mümkün. 13 Eylül 2019’un Cuma günü olması da bunun bir şaka olabileceğine dikkat çekiyor. Genellikle, oyunlar Salı günleri yayınlanıyor, ancak yine de spekülasyona açık bir durum.

Borderlands 3, Gearbox’ın PAX panelinde yapılan duyurulardan sadece biriydi. PS4 için ilk Borderlands oyununun yenilenen versiyonu da yolda. Borderlands 2 VR için yeni DLC içeriği de yolda ve son olarak Borderlands: The Handsome Collection‘a gelecek 4K desteği de ortaya kondu.

Borderlands 3 için çıkış tarihi açıklandığında sizlere bildireceğiz. 2019 çıkış tarihi kesin görünüyor ve 13 Eylül tarihi de olasılıklar arasında.

Ayrıca tweet serisi Borderlands 3’ün Epic Games Store‘da yayınlanacağını da öne sürüyor. Twitter’da ortaya çıkan bir reklam videosuna göre (kısa süre sonra kaldırıldı) Epic Games’in oyun platformu yeni bir atılım peşinde.