Blizzard yeni Diablo projeleri üzerinde çalışıyor

Diablo 3‘ün ilk yayınlanmasından bu yana altı yıldan fazla süre geçti. Ayrıca son DLC’den bu yana bir yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen seri üzerinde çalışmalar devam ediyor. Blizzard bugün, çalışmalarının birçok yeni Diablo projesi içerdiğini açıkladı ve serinin hayranları yakında yeni sürprizlerle karşılaşabilirler.

Blizzard, Diablo üzerinde açıklanmayan çalışmalar yapılıyor

Topluluk Yöneticisi Brandy Camel bir videoda şunları söyledi: “Blizzard’daki çalışmalar sıcağı sıcağına devam ediyor ve aralarında birden fazla Diablo projesi var. Bazıları daha uzun sürecek, ancak bu yıl size gösterecek bazı şeylerimiz olabilir.”

Çalışmalar arasında seri üzerinde yeni bir projenin yer aldığı, Haziran ayında Blizzard‘ın “açıklanmayan bir proje” için işe zindan sanatçısı almasıyla onaylandı. Ancak bu projenin Diablo 4 mü, yoksa başka bir proje mi olduğu bilinmiyor. Ancak son birkaç yılda Rise of the Necromancer DLC’sinin ardından önemli içerik güncellemelerinde, yeni şeyler bekliyorlar.

Şimdi Blizzard, seri üzerinde  birden fazla projeleri olduğunu belirterek kayıtlara geçti. Bunlardan biri, Diablo 3’ün Switch taşıması olabilir. Blizzard bu söylentileri çürütmüş olsa da anonim kaynaklar yeni platform taşıması konusunda ısrar ediyor.